SON DAKİKA

Grafikhaber.net

İstanbul Bale Yarışması sahiplerini buldu

İstanbul Bale ve Yarışması ve Festivali’nde; Ukrayna, Brezilya, Bulgaristan, Kırgızistan, Japonya, Rusya, Güney Afrika, Avustralya, Letonya, Kazakistan, Kanada, Güney Kore ve Türkiye’den katılan yarışmacılar küçükler ve büyükler – kız ve erkek- kategorilerinde yarıştı.

İstanbul Bale Yarışması sahiplerini buldu
Bu haber 14 Temmuz 2016 - 21:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün iki yılda bir düzenlediği ve genç dansçıların uluslararası platforma taşınmasına fırsat yaratan Uluslararası İstanbul Bale Yarışması ve Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Festivalde sekiz bin euroluk büyük ödül, Kazakistan’dan katılan Bahtiyar Adamzhan” nın oldu.Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda 8-13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Bale ve Yarışması ve Festivali’nde; Ukrayna, Brezilya, Bulgaristan, Kırgızistan, Japonya, Rusya, Güney Afrika, Avustralya, Letonya, Kazakistan, Kanada, Güney Kore ve Türkiye’den katılan yarışmacılar küçükler ve büyükler – kız ve erkek- kategorilerinde yarıştı.

Yarışmada büyük ödülü Kazakistan’dan Bahtiyar Adamzhan kazandı. Kazakistan’dan yarışmaya katılan Assel Askarova, büyükler kategorisi kızlar birincisi , Türkiyeden katılan Mehmet Batur Büklü büyükler kategorisi erkekler birincisi olarak dört bin Euro’nun sahibi oldular.Küçükler kategorisi kızlar birincisi Türkiye’den Katılan Oben Yıldırım ile küçükler kategorisi erkekler birincisi Rusya’dan katılan Dmitrii Vysubenko ise üç bin Euro almaya hak kazandı. “Türksoy Özel Ödülü” ise Türkiye’den katılan Yılmaz Berkay Günay’ın olduKaynak: İstanbul Bale Yarışması ve Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER