SON DAKİKA

Grafikhaber.net

“Karaman’ın Kuşları Sergisi” Caddebostan Kültür Merkezi’nde açıldı

“Karaman’ın Kuşları Sergisi” Caddebostan Kültür Merkezi’nde açıldı
Bu haber 31 Mayıs 2016 - 13:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı misyon edinen Duru Bulgur’un sosyal sorumluluk projesi “Karaman’ın Kuşları Sergisi” Caddebostan Kültür Merkezi’nde açıldı. Serginin açılışına katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yazılı bir mesaj gönderdi. Başkan Topbaş, mesajında Duru Bulgur’u bu anlamlı projeden dolayı kutladı.

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, açılışta yaptığı konuşmada, Karaman’ın bilinmeyen ama eşsiz güzellikte kuşları olduğunu belirterek, “Bu kuşların bazılarının nesilleri, yanlış avlanma, kurutulan göllerden dolayı ortaya çıkan barınma sorunu nedeniyle maalesef yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır” dedi.

Farkındalık yaratabilmek amacıyla böyle bir sergi düzenlediklerini vurgulayan Duru, “Biz bu projeye Karaman’ın Kuşları ismini verdik. Amacımız nesli tükenmekte olan kuşlara dikkat çekmektir. Bu doğrultuda projemizin diğer ayağı da Karaman Kuşları adlı kitap çalışmamızdır. Duru Bulgur Yayınlarından hazırlanan kitapta, 90 adet kuş fotoğrafı ve ilgi çekici bilgiler yer alıyor” diye konuştu.

Sergi açılışına tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu, Tema Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Ataç, İstanbul Karamanlılar Eğitim Vakfı Başkanı Suat Yıldırım, iş ve sanat dünyasından da birçok seçkin davetli katıldı.

Karaman’ın Kuşları Sergisi, Türkiye’nin en önemli kuş gözlemcilerinden fotoğraf sanatçısı Kürşat Akın’ın objektifinden çekilmiş 62 kuş fotoğrafından oluşuyor.

30 Mayıs- 5 Haziran tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde görülebilecek sergi, nesilleri yok olmaya yüz tutmuş kuşları gün yüzüne çıkarırken, Karaman’da bulunan kuş türlerindeki çeşitliliğe de dikkat çekiyor. Yüksek kayalıkta yaşayan kartaldan, evlerin çatısında yaşayan kerkeneze kadar birbirinden farklı kuşlar birbirinden ilgi çekici fotoğraflarla sergide yer alıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER