Dünyanın en büyük kukla festivallerinden biri olan“11. Uluslararası Kukla Günleri”nin Buca’daki gösterileri seyirci akınına uğradı. Festival süresince farklı ülkelerden 3 Kukla Tiyatrosu’nun sahne alacağı Buca’da ilk iki oyun adeta kapalı gişe sahnelendi.

İspanyol grubun 7 Mart’taki “Tek başına” adlı gösterisinin ardından, Bulgaristan ekibinin “Küçük Kurbağa” oyunu da salonu dolduran kukla meraklılarına keyifli anlar yaşattı.

Festival kapsamında Buca’da sahne alacak üçüncü gurup Alman Kukla Tiyatrosu olacak. “Olağanüstü Yolculuk” isimli oyun 14 Mart’ta Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Salonu’nda Bucalılarla buluşacak.

Kukla tiyatrosu tutkunlarının 11 yıldır büyük bir ilgi ile takip ettiği “Uluslararası Kukla Günleri” bu yıl da İzmirlilere keyifli zamanlar yaşatıyor. 20 ülkeden 40 kukla tiyatrosu topluluğunun katıldığı Kukla Günleri, kentteki birçok salonda sahneleniyor.

11. Uluslararası Kukla Günleri kapsamında Buca’da 3 oyun sahne alıyor. İspanyol grubun“Tek başına” adlı gösterisiyleBuca’da başlayan kukla tiyatrosu rüzgarı Bulgaristan ekibinin “Küçük Kurbağa“ oyunuyla devam etti. Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda sahnelenen oyun özellikle çocukların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Bulgaristan Kukla Topluluğu’nun sahnelediği ve yetişkinlerinde bir zamanlar çocuk olduğunu, hayal kurmayı ve soru sormayı sevdiğini anlatan “Küçük Kurbağa” oyununu izlemeye gelen çocuklar keyifli bir gün geçirdi.

2-19 Mart tarihleri arasında düzenlenen 11. Uluslararası Kukla Günleri kapsamında Buca’da sahnelenecek son oyun ise Almanya’dan “Olağanüstü Yolculuk” adlı gösteri olacak. 14 Mart tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda sahnelenecek olan kukla oyunu, dünyanın etrafında kukla, müzik ve dansın karışımıyla yapılan bir yolculuğu anlatıyor.