18. Devlet Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Başladı 1

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “18. Devlet Fotoğraf Yarışması”na başvurular devam ediyor.
Ülkemizdeki fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak ve gerektiğinde uluslararası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığınca Devlet Fotoğraf Yarışması’nın 18’.si gerçekleştiriliyor.
“İnsan ve Yaşam”, “Tarihi Yapılar” ve “Deneysel Çalışmalar” olarak belirlenen kategorilere ait fotoğraflarla yarışacak olan katılımcılar, 22 Haziran 2018 tarihine kadar yarışmaya başvurabiliyor.
Katılımcıların fotoğrafları, seçici kurul tarafından temaya uygunluk, anlam, yaratıcılık, farklılık ve estetik bütünlük çerçevesinde değerlendirilecek.
Başarı ödülüne değer görülecek her bir kategorideki 3 adet fotoğraf için ayrı ayrı 6 bin TL ve Başarı Belgesi, sergilenmeye değer görülecek her bir kategorideki en fazla 25 adet fotoğraf için ise ayrı ayrı 500 TL ve Katılım Belgesi verilecek.
Yarışma sonuçları, Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi internet sitelerinden ilan edilecek.

Leave a Comment