2. Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması başladı 5

GELECEĞİN OYUN PARKI projelerinin bugünün ve yarının çocuklarına yönelik, ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak geleceğin OYUN ve OYUN EKİPMANLARININ tasarlanmasıdır. Yarışmaya başvurular Öğrenci ve Profesyonel olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecektir.
Cemer Kent Ekipmanları bu yıl ikincisini düzenlediği ve “Geleceğin Oyun parkı” temalı “Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması” ile geleceğin oyun parkı tasarımcısını arıyor. Toplam 51 bin TL ödülün dağıtılacağı yarışma, öğrenci ve profesyonellere açık. Son başvuru tarihi ise 30 Eylül 2016. “Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması” ile tasarımcılardan beklenen, yeni nesillerin eskisi gibi parklarda oynamalarını sağlayacak ürünler tasarlamaları.
Bilindiği gibi teknolojinin gelişmesiyle birlikte çocuklarımızın çoğu bilgisayar veya ekran başında boş vakitlerini geçiriyor. Bu durum ise çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimlerini önemli ölçüde etkiliyor. Çünkü çocukların ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı olabilmeleri için, kurslarla öğrenilen aktivitelerden ziyade, serbest oyun oynamaları gerekiyor. Serbest oyun çocuklara sosyalleşme, kendi kararlarını verebilme, özgüvenli olma, kendi sınırlarını keşfetme gibi kişisel gelişimleri açısından son derece önemli olanaklar sağlıyor.
Yeni nesillerin beklentilerini karşılayacak, çocukların parklara ilgisini artıracak ve psiko-motor becerilerinin gelişmesini sağlayacak tasarımlara imza atan Cemer A.Ş. , yaptığı Deltoik tırmanma modülü tasarımıyla 2014 yılında uluslararası Reddot Tasarım ödülünü alarak, bu alanda Türkiye’ye ilk ödülü getirmiş oldu. Tasarımın oyun ve çocuklar üzerindeki olumlu etkisinin önemine inanan Cemer , ülkemizde de oyun grubu tasarımlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturabilmek amacıyla “Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması” düzenlemeye başladı.
Bu yıl ikincisi düzenlenecek yarışma, öğrenci ve profesyonel olmak üzere iki kategoride yapılıyor. Yarışmaya başvurular 30 Eylül’e kadar yarışmanın internet sitesi www.cemerdustengercege.com’dan yapılabilecek.
Yarışma jürisinde, tasarım dünyasının yakından tanıdığı yerli ve yabancı isimler bulunuyor. Jüri değerlendirmesinin ardından kazanan projeler, kasım ayında yapılacak bir tören ile açıklanacak. Yarışmada dağıtılacak ödüller ise şöyle:
Öğrenci Kategorisi:
Birincilik Ödülü : 7.500 TL.
İkincilik Ödülü : 5.000 TL.
Üçüncülük Ödülü : 3.000 TL.
Mansiyon : 1.000 TL.
Profesyonel Kategorisi:
Birincilik Ödülü : 15.000 TL.
İkincilik Ödülü : 10.000 TL.
Üçüncülük Ödülü : 7.500 TL.
Mansiyon : 2.000 TL.