SON DAKİKA

Grafikhaber.net

2015 Genç Bilim İnsanı Ödülleri sahiplerini buldu

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen ve her yıl üç üniversitenin rektörünün ev sahipliğinde yapılan Genç Bilim İnsanı Ödülleri, dördüncü kez sahiplerini buluyor

2015 Genç Bilim İnsanı Ödülleri sahiplerini buldu
Bu haber 31 Mayıs 2016 - 13:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bilim Kahramanları Derneği tarafından, her yıl üç farklı üniversite rektörünün işbirliği ile verilen 2014 Genç Bilim İnsanı Ödülleri’nde ödül alan Genç Bilim İnsanları seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeyle belirlendi. Temel Bilimler ve Mühendislik alanlarına katkıda bulunan, ülkemizde bu alanların görünürlüğünün artmasına ve gelişmesine öncülük eden 38 yaşın altındaki, bilim insanlarına verilen ödüllerde bu yıl 39 ilden 146 başvuru arasından 9 Genç Bilim İnsanı, ödül almaya değer bulundu.

Genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür ederek onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanlarına ilham vermek üzere verilen ödüllerin bu yılki ev sahipleri: Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden ve Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut oldu.

Ödül Töreni 9 Haziran’da yapılacak

2015 Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni süreci içinde yaklaşık 25 bin akademisyene erişen çağrı sonrası, 39 ilden 146 genç bilim insanı başvurdu. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; Bilkent Üniversitesi’nden Doç Dr. Buğra Gedik, Doç Dr. Engin Durgun veYrd. Doç Dr. Özgür Şahin, Abdullah Gül Üniversitesi’nden Doç Dr. Hakan Usta ve Doç. Dr. Vehbi Çağrı Güngör, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Emre Onur Kahya, Koç Üniversitesi’nden Doç. Dr. Sinem Çöleri Ergen ve Ordu Üniversitesi’nden Filiz Kuralay 2015 Yılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri’ni kazanan isimler oldu.

9 bilim insanına ödülleri 9 Haziran 2016 tarihinde Sabancı Center’da bilim, iş ve sivil toplum alanından davetlilerin katılacağı törenle verilecek.

Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir, konuyla ilgili şunları söyledi: “2015 yılının Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni süreçlerini, Bilim Kahramanları Derneği, yine üç çok değerli rektörle işbirliği içinde yürüttü. Kendilerine, atadıkları Seçici Kurul üyelerimize ne kadar teşekkür etsem azdır.Çağrımız yaklaşık 25 bin bilim insanına erişti. Başvurular, Seçici Kurul tarafından, bilime, bilimin yayılmasına ve bilimin toplum yararına kullanılmasına katkı filtrelerine göre titizlikle değerlendirildi. Seçilen bilim insanlarını yürekten kutluyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER