5. Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması Başlıyor! 1

Koçtaş’ın 2009 yılından bu yana devam ettirdiği ‘Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’nın beşincisi başlıyor. Geçen yıl 29 farklı üniversiteden, 119 orijinal proje ve toplam 157 öğrencinin katıldığı proje, Türkiye çapındaki tüm Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencilerini kapsıyor.
Her yıl daha da yoğun ilgiyle karşılanan yarışmanın bu yılki konusu, ”Yatma mekânı ve buradaki saklama ihtiyacını karşılayan elemanların tasarımı” olarak belirlendi. Öğrencilerden tasarımlarını oluştururken Koçtaş ürünlerinden yola çıkmaları bekleniyor. Katılımcıların yaratıcı ve özgün fikirlerini ve mimari çözümlerini yansıtan tasarımların yarışacağı projenin son teslim tarihi 2 Ocak 2014. Saklama ihtiyacını karşılayacak elemanlar, Koçtaş uygun gördüğü takdirde, satışa sunulan ürünlerin dışında yeni birer ürün olarak, Koçtaş’ın ürün yelpazesi içinde yer alabilecek. 2013 yarışma birincisinin, birincilik ödülünün yanı sıra Koçtaş’ta staj imkanı bulduğu yarışmaya, her yıl Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencileri başvuruyor.
Yarışmanın jüri üyeleri arasında; Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünler Tasarımcısı Ali Bakova (ODTÜ), Prog Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi), Yüksek Mühendis Prof Dr. Hasan Şener ve Koçtaş Mobilya Satın Alma Grup Müdürü Zeynep Vural yer alıyor.
Yarışmaya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki İç Mimarlık, Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümleri’nde öğrenim gören lisans öğrencileri, bireysel ya da grup olarak katılabiliyor. Yarışmanın katılım şartnamesine ve başvuruyla ilgili bilgilere www.koctaskurumsal.com.tr/yarisma adresinden ulaşılabilir. Öğrenciler yarışmayla ilgili tüm sorularını [email protected] e-mail adresine iletebilirler.
Yarışmada birinci olan tasarımcı 5.000 TL para ödülü ve Koçtaş’ta 3 ay staj imkanı, ikinci olan tasarımcı 3.000 TL para ödülü, üçüncü olan tasarımcı ise 2.000 TL para ödülü kazanacak. Aynı zamanda, yarışma sonunda mansiyon ve teşvik ödülleri de yer alacak. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri 2015 Ocak ayında düzenlenecek bir törenle verilecek.

Leave a Comment