6. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması sonuçlandı 1

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.
Yarışma için Türkiye’nin yanı sıra 39 ülkeden 695 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı 2 bin 525 fotoğraf ile başvuruda bulundu.
Nevşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif bir şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 6.si düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında konu “manzara” olarak belirlendi.
Yapılan değerlendirmeler sonrasında, birinciliği Hong Kong’dan yarışmaya katılan Lai Sing Sham elde ederken, ikinciliği Konya’dan Serkan Daldal ve üçüncülüğü de Aksaray’dan Berat Arıbaş elde etti.
Yaklaşık 8 saat süre ile devam eden değerlendirmede mansiyon elde eden 6 eser ile ödül töreninde sergilenecek toplam 39 eser de belirlendi. Yarışmada birinci olan eser sahibine altın madalya, ikinciye gümüş madalya ve üçüncüye de bronz madalya verilecek. Yarışmada ayrıca 6 mansiyon ödülü de eser sahiplerine takdim edilecek.
Yarışmada dereceye girenler, Nevşehir Belediyesi resmi web sitesi olan www.nevsehir.bel.tr, TFSF’nin www.tfsf.org.tr adresi ile adreslerinden duyurulacak.
Yarışmada dereceye giren sanatçılara ödülleri 27 Kasım 2015 Cuma günü gerçekleştirilecek fotoğraf sergisi ile birlikte törenle takdim edilecek.

Leave a Comment