6. Yeni Asır CV Tasarım Yarışması başladı 1

6. Yeni Asır CV Tasarım Yarışmasına yaratıcı CVnizi yollayın, ödüller kazanın. Son başvuru: 13 Aralık 2015

Giderek sıradanlaşan ve insanları adeta tek hale getiren CV’lerin daha dikkat çekici olması ve insanların kendilerini özgürce ifade edebilmelerini amaçlayan Yeni Asır Cv Tasarım Yarışması’na başvurular devam ediyor.
Birbirinden değerli hediyelerin dağıtılacağı yarışmada seçici kurul farklı sektörlerden önemli isimleri bir arada bulunduruyor. İnsanların sıradanlaşma döngüsünü kırarak onları daha farklı ve özgün olmaya teşvik eden Yeni Asır Cv Tasarım Yarışmasının son başvuru tarihi. Son başvuru: 13 Aralık 2015
Kimler katılabilir?
Hali hazırda öğrenci (lise, kolej, yüksekokul, üniversite, yüksek lisans veya doktora) olan veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş kişiler bu yarışmaya başvuruda bulunabilirler.
Kriterler neler?
Bir tasarım yarışması olmasına rağmen içerik de çok önemli. Yani standartlara haiz “iyi” CV’ler içinden birinci, ikinci ve üçüncüyü belirlemek. Bu yüzden jüri üyeleri puanlama yaparken; yüzde 70 tasarım, görsel çekicilik ve orijinallik, yüzde 30 içeriğe (yazım kurallarına uygunluk, ikna edicilik) dikkat edecek. CV’ler mutlaka Türkçe hazırlanmış olması gerekiyor.
Başvuru tarihleri
Yarışmaya başvurular 12 Kasım 2015 tarihinde başladı ve 13 Aralık 2015 tarihi gece yarısı sona erecek. 15 Aralık’ta da seçici kurul toplanacak ve ilk üç belirlenecek. 23 Aralık’ta da İzmir Kaya Termal Otel’de ödül töreni düzenlenecek.
ÖDÜLLER NELER?
Yarışmada dereceye giren katılımcılara birbirinden değerli hediyeler verilecek. Birinciye, Yaşar Üniversitesi’nden Dizüstü Bilgisayar, British Town Dil Okulları’ndan 4 kur İngilizce eğitimi, Kariyer Okulu’ndan 1000 TL değerinde eğitim paketi, Bemar Kariyer Merkezi’nden 500 TL değerinde eğitim çeki, Destek Patent’te staj imkanı, İzmir Üniversitesi’nde check-up verilirken, ikinciliğe layık görülen yarışmacı Cv Yolla’dan Tablet Pc, British Town Dil Okulları’ndan 3 kur İngilizce eğitimi, Kariyer Okulu’ndan 1000 TL değerinde eğitim paketi, Bemar Kariyer Merkezi’nden 500 TL değerinde eğitim çeki, Destek Patent’te staj imkanı, İzmir Üniversitesi’nde check-up, üçüncü yarışmacıya ise Cv Yolla’dan Tablet Pc, British Town Dil Okulları’ndan 2 kur İngilizce eğitimi, Kariyer Okulu’ndan 1000 TL değerinde eğitim paketi, Bemar Kariyer Merkezi’nden 500 TL değerinde eğitim çeki, Destek Patent’te staj imkanı, İzmir Üniversitesi’nde check-up gibi çok değerli hediyeler verilecek.
KOŞULLAR NELER?
1. Bu yarışma Yeni Asır Gazetesi tarafından organize edilmektedir. Yarışmaya sadece lise, yüksek okul, üniversite, yüksek lisans, doktora öğrencileri veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş kişiler katılabilecektir.
2. Adaylar CV’lerini elden, posta yoluyla veya elektronik posta yolu ile belirtilen adrese göndereceklerdir. Dolayısıyla dijital ortamda gönderilecek CV’ler e-posta yoluyla transfer edilebilir (5MB) büyüklükte olmalıdır.
3. Adaylar çalışmalarını istedikleri bir formatta (ses, resim, video, jpg, ppt, pdf, word gibi..) hazırlayabileceklerdir ancak gönderilecek eserlerin standart bir ofis ortamında rahatça görüntülenebiliyor veya ulaşılabiliyor olması gereklidir. Dijital ortam dışında elden teslim edilecek çalışmalarında taşınabilir, saklanabilir ölçülerde olmasını bekliyoruz.
4. Değerlendirme jüri kurulu tarafından bir günlük bir çalışmayla yapılacak ve kurul kararları hakkında herhangi bir itiraz kabul edilmeyecektir.
5. Başvuruların istenilen kalitede olmaması halinde organizasyon komitesi herhangi bir ödüllendirme yapmama hakkını saklı tutmaktadır.
6. Adaylar bizzat kendilerinin yaptığı özgün çalışmalarla yarışmaya katılabilirler. Eserler sadece bu yarışma için hazırlanmış olmalıdır. Bunun aksi durumların ortaya çıkması halinde başvuru geçersiz sayılır. Aday ödül almışsa bile ödül iptal edilir. İptal edilen ödül bir sonraki adaya tevdi edilir.
7. Yarışmanın sonuçları gazetede ve gazetenin internet sitesinde ilan edilecektir. İlk üçe giren CV’ler gazetede ve www.yeniasir.com.tr internet sitesinde yayınlanacaktır.
8. CV’ler Türkçe hazırlanmış olmalıdır.
9. Yeni Asır Gazetesi yarışmaya gönderilecek tüm çalışmaları istediği şekilde ve kanallarda, ticari ve ticari olmayan amaçlarla sergileme, basma, yayınlama ve eğitim amaçlı kullanma gibi haklara sahip olacaktır.
BAŞVURU ADRESLERİ:
Posta ve elden başvuru adresi:
Salih Mutlu
Yeni Asır Gazetesi
Gaziosmanpaşa Bulvarı No 5
Çankaya Konak İzmir
Dijital başvurular için:
www.cvtasarimyarismasi.com
Son başvuru: 13 Aralık 2015
Jüri değerlendirme: 15 Aralık 2015
Ödül töreni: 23 Aralık 2015