6’ıncı Gratis resim yarışması sonuçları belli oldu 1

Gratis’in 7 – 10 yaş arası çocuklar arasında düzenlediği geleneksel resim yarışması sonuçları açıklandı. Bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilen ve 2 binin üzerinde çocuğun hayallerindeki sualtı dünyasını resmettiği yarışmanın ilk 3 kazananı Samsun’dan Çağın Akay Yazıcı ve Öykü Yağmur Boyraz ile İzmir’den Ali Önder Çilingir oldu. Mansiyon ödüllerini ise Gaziantep’den Ceren Çalışıcı ile İstanbul’dan Eda Yıldan aldı.
Gratis’in Türkiye çapında 2010 yılından bu yana, çocukların hayal güçlerini geliştirerek sanat ve resim sevgisi aşılamak amacı ile düzenlenen ve gelenekselleşen Gratis Resim Yarışması sonuçlandı. Bu yıl “Hayalimdeki Sualtı Dünyası” konulu yarışmaya 2 binin üzerinde öğrenci resimleri ile katılım gösterdi. Jüri tarafından yapılan oylama sonucunda yarışmada dereceye giren küçük ressamlar, ödüllerini Forum İstanbul AVM’de gerçekleştirilen keyifli bir tören ile aldı.
7-10 yaş arası çocukların katılımı ile gerçekleşen resim yarışmasında dereceye giren çocukların isimleri ve kazandıkları ödüller şöyle sıralandı:
Yarışmanın birincisi Çağın Akay Yazıcı; XBox 360 sahibi olurken, ikinci olan Öykü Yağmur Boyraz Samsung Galaxy Tab 4 Tablet kazandı. Yarışmanın üçüncüsü Ali Önder Çilingir’e ise Sony Walkman 3’ü 1 Arada Mp3 Çalar Kulaklık hediye edildi. Hayallerinin su altını en renkli şekilde resmederek dördüncülük ve beşincilik elde eden Ceren Çalışıcı ile Ela Yıldan ise Gratis tarafından hazırlanan hediye paketleri ile ödüllendirildi.

Leave a Comment