7. Betonik Fikirler Proje Yarışması için başvurular başladı 1

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri üreticisi Akçansa, sürdürülebilir bir gelecek için çimento ve betonun önemine vurgu yapmak ve hazır betondaki farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın bu yıl yedincisini gerçekleştiriyor.
Türkiye’deki tüm İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, İletişim, İktisadi ve İdari fakültelerinin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın bu yılki teması, “Fikir Geliyorum Demez” olarak belirlendi.
Türkiye’nin lider yapı malzemeleri üreticisi Akçansa’nın 7. kez düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın başvuruları 16 Kasım Pazartesi günü başladı. Türkiye’deki tüm İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, İletişim, İktisadi ve İdari fakültelerinin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın son başvuru tarihi ise 15 Aralık Salı.
Son proje teslim tarihinin ise 11 Mart 2016 olarak belirlendiği yarışmaya öğrenciler farklı fakülte ve bölümlerden en az 2, en çok ise 4 kişilik gruplar halinde katılabiliyor. Yarışma sonucunda birinci olan grubun üyelerine HeidelbergCement Almanya Teknik Ziyareti ve MacBook Air, ikinci grup üyelerine HeidelbergCement Almanya Teknik Ziyareti, üçüncü grup üyelerine ise Apple Watch hediye edilecek.
YARIŞMA TAKVİMİ
Başvurular: 16 Kasım – 15 Aralık 2015
Proje Teslim Tarihleri: 4 Ocak – 11 Mart 2016
Ödül Töreni: 12 Mayıs 2016
JÜRİ ÜYELERİ
Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Dr. T. Cüneyt Evirgen (Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü)
Günseli Özen Ocakoğlu (Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni)
Temel Aksoy (Marka Danışmanı)
Mehmet Hacıkamiloğlu (Akçansa Genel Müdürü)