8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması sonuçlandı 1

Anadolu Grubu sponsorluğunda düzenlenen 8. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması sonuçlandı
Türkiye’nin en aktif iş ve kariyer kulübü olan İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından Anadolu Grubu ana sponsorluğunda 8.si düzenlenen UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren takımlarda yer alan gençler, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan tarafından, Anadolu Grubu genel merkezinde kabul edildi.
Yarışmada birinciliği Siz Tek Biz Üçümüz!, ikinciliği MühEndİst, üçüncülüğü ise Caseology kazandı.
Anadolu Grubu ana sponsorluğunda, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen UçArı Vaka Analizi yarışmasına, 74 üniversiteden 1.254 öğrenci başvuruda bulundu. yarışmada Türkiye genelinden 387 takım yarıştı. Gerçekleştirilen ilk değerlendirme sonrasında başarılı bulunan 25 takım, yapılan ikinci değerlendirmenin sonunda 8 takıma indirildi. 24–26 Nisan tarihlerinde finale kalan 8 takım organizasyonun ilk gününde E&R Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı rehberliğinde gerçekleşen iş simülasyonu eğitimine de katılma imkanı buldular. Finalist takımlar etkinliğin ikinci gününü, Anadolu Grubu ve Quattro tarafından belirlenen final vakasının çözümü ile geçirdiler.
Organizasyonun üçüncü gününde ise vaka sunumlarını gerçekleştiren takımlar sunum becerisi, zorluklardan öğrenme ve karar verme kriterlerine göre değerlendirildi ve dereceye giren takımlar belirlendi. 8. UçArı’da birinci olan Siz Tek Biz Üçümüz! takımı, Sabancı Üniversitesi’nde tam burslu MBA imkanı ve 5000 TL para ödülünün sahibi oldu. İkinci olan MühEndİst Slovenya Bled School of Management’ta “Discover Management” Programı’na katılma hakkı yanında 4000 TL; üçüncülüğü elde eden Caseology ise Coco-Cola İçecek’te staj imkanı ile 3000 TL para ödülünü kazandılar.
Tuncay Özilhan: Anadolu Grubu 65 yıl içinde büyürken, gücünü hep sizin gibi gençlerden aldı.
Yarışmada dereceye giren takımlar ödüllerini, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’dan aldılar. Anadolu Grubu İcra Başkan Yardımcısı Hurşit Zorlu ve İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer’in de hazır bulunduğu törende konuşan Özilhan; “Anadolu Grubu, işine tutkuyla bağlı olan ekip arkadaşlarımızın heyecanıyla bugünlere geldi. Biz bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürürken en önemli farkımız, ortak akılla karar almanın önemine olan inancımızdır.
Grubumuz, büyük bir aile olarak her alanda gençleri destekliyor. Ben de başarılı olmanın; fikrin değerine önem vererek, okuyarak, sorgulayarak mümkün olabileceğine inanıyorum” dedi.
Dereceye girenlerin ödüllerini aldıkları tören öncesinde öğrenciler Gebze’de 2014 yılı Ekim ayında faaliyete geçen yeni Anadolu Motor Fabrikası’nı gezme ve alanının lider şirketlerinden olan Anadolu Motor’un üretim aşamalarını gözlemleme imkanı buldular.

Leave a Comment