9. Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması Tüm İzmirlileri Bekliyor 1

İzmir’in alışveriş ve eğlence merkezi Forum Bornova, her yıl büyük ilgi gören Kukla Oyunu Yarışması’nın bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 11-12 Mart tarihlerinde düzenlenecek 9. Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nda dünyanın en bilinen fabllarından biri olan “Kaplumbağa ile Tavşan” masalının özgün yorumları İzmirlilerle buluşacak.
İzmir’in en prestijli alışveriş merkezlerinden Forum Bornova, eğlenceli ve keyifli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dünyadaki sayılı kukla festivallerinden biri olan 11. İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında düzenlenecek 9. Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması, 11-12 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Her yıl Mart ayında büyük bir sabırsızlık ve ilgiyle beklenen Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nın çıtası, kukla sanatını daha da iyi öğrenen öğretmenler, öğrenciler ve veliler sayesinde giderek yükseliyor. Katılımcı okullar, bu yıl ikinci kez masal konusu ve ana karakterler sabit olmak üzere, performanslarının senaryolarını ve diyaloglarını kendileri yazacak.
Gelenekselleşen yarışmanın küçük kukla sanatçıları bu sene dünyanın en bilinen fabllarından biri olan “Kaplumbağa ile Tavşan” masalını özgün bir şekilde yorumlayacak. Katılımcı 22 okuldan 347 öğrenci, kukla oynatım ve sahne tasarımı üzerine yoğunlaşarak muhteşem performanslarıyla seyircilere keyifli vakit geçirme fırsatı sunacak.
Bu heyecan ve sanat dolu etkinliğe tüm İzmirliler davetli!

Leave a Comment