Agario oyununun yeni adresi inciagario 1

Büyük balık küçük balığı yutar” oyunun genel olarak anlamı ve mantığını özetleyen cümle bu cümledir.

Online oyunlar son yıllarda son derece popüler oldular. Bu tür oyunlarda rakiplerinizin sizler gibi etten ve kemikten oluşması oynayanların bu tür oyunların bağımlı olmasına zorluyor. Online oyunlar arasında son yıllarda hızlı bir yükseliş trendi yaşayan agario oyunu da kendisine kıskanılacak bir yer elde etmiştir.

Agario oyunu genel kuralları ile basit ve kolayca öğrenilen bir oyundur. Zaten bütün işlemler fare ile yapılmaktadır. Fare tutmayı, fareyi kontrol etmeyi bilen herhangi birisi oyunu rahatlıkla oynayabilmektedir. Agario oyununu oynarken klavye fazla kullanılmamaktadır.

Oyunu kendiniz tek başınıza oynayabileceğiniz gibi takım kurarak diğer kişilere ve takımlara karşı da oynayabilirsiniz.

Dünya genelinde agario oyunu oynamak için açılmış birçok site vardır. Bunlardan birisi olan oyun sitesi inciagario ile hızlı ve kesintisiz oyun oynamanın zevkine varacaksınız.

Oyunda amaç sizi temsil eden daireyi olabildiğince büyütmektir. Bunu yaparken sizden küçük yani rakiplerinizi yemeniz gerekmektedir. Fareyi ekran üzerinde hareket ettirerek sizi temsil eden daireyi rakiplerinizin üstüne sürmeniz gerekmektedir. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey ise sizden büyük olan ve sizi yemek için size doğru gelen rakiplerinizden kaçmanızdır. Kaçabilmek için ise yine fareyi kullanmalısınız.

Agario oyununda dikkat edilecek önemli noktalar nelerdir?

Oyunu oynamak için girdiğiniz sitelerin ana sayfası farklı olmakla beraber agario play yazan yere basarak oyuna başlıyorsunuz. Oyuna başlarken kendinize ait bir nick name (kullanıcı adı) belirlemeniz gerekiyor. Bunu yaparken istediğiniz ismi alabilirsiniz. Diğer bir nokta ise oyun oynarken kullanacağız dili seçmeniz olacaktır. Dil seçimini otomatik yapan oyun siteleri vardır. Oyun oynarken rakipleriniz ile gerektiğinde yazışabilirsiniz. Rakipleriniz ile yazışmak yada takım arkadaşlarınız ile yazışmak gerektiğinde ekranın alt kısmında chat(sohbet) bölümünü kullanarak bunu yapabilirsiniz.

Oyunu oynarken dikkat edeceğiniz diğer bir konu ise; rakiplerinize yem olmamaktır. Yem olmamak için sizden büyük olanların yanında uzaklaşmanız gerekmektedir. Bunun nasıl yapılacağını yukarıda bahsetmiştik. Oyundaki karakteriniz ne kadar büyük olursa hareket kabiliyeti o kadar yavaş olacaktır. Bu nedenle rakiplerinizin yanından hızlıca kaçmanız gerekiyor bunu yapmak için parçalanmanız gerekiyor. Bir nevi bölünmelisiniz bunu yapmak için ise klavyenizden Space(boşluk tuşu) basmanız gerekiyor. Bu tuşa basarak bölüneceksiniz. Böylelikle rakibinizin yanından hızlıca uzaklaşma fırsatı yakalayacaksınız.

Oyun oynarken dikkat edeceğiniz diğer bir konu ise bazen rakiplerinize yem atmanız gerekmektedir. Rakiplerinize yem atarak onların attığınız yemlere gelmesini ve size yaklaşmasını sağlamış olacaksınız. Sizden küçük rakiplerinizin sizin yakınınıza gelmesi ile onları yemeniz daha kolay olacaktır.

Agario siteleri arasına son zamanlarda birçok site katılmıştır.   inciagario, hızlı altyapısı ile agario pvp ‘ler arasındaki yerini gün geçtikçe pekiştirmektedir.