Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması’nın başvuruları başladı 1

Çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Akbank Sanat ve Resim ve Heykel Müzeleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması’nın başvuruları başladı.

Resim, fotoğraf, video, heykel, seramik, yerleştirme ve yeni medya gibi çağdaş sanatın tüm ifade biçimlerine yer veren yarışma, bu yıl ‘Geçmiş Gelecek’ temasında gerçekleştirilecek.
Adayların 2 Nisan 2016 tarihine kadar [email protected] internet adresi üzerinden ya da posta yoluyla başvurabileceği yarışma, Türkiye’deki güzel sanatlar, iletişim, sanat ve sosyal bilimler ile sanat ve tasarım fakülteleri 3. ve 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımlarına açık.
Yarışma jürisinin değerlendirmesi sonucu birinciliğe değer görülen eser 15.000 TL, ikinci 10.000 TL, üçüncü ise 5.000 TL para ödülü almaya hak kazanırken, ödül alan ve jüri tarafından sergilenmeye değer görülen eserler, 25 Mayıs – 30 Temmuz 2016 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta düzenlenecek Günümüz Sanatçıları Sergisi’yle sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: www.akbanksanat.com/akbank_gso, [email protected], Tel: 0212 252 35 00- 131