Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması için başvurular başladı 1

Dünyanın ambalajını seçiyoruz

Türkiye, 2015’in ‘en iyi ambalajlarını’ arıyor. Ürünlerin satış ve pazarlamasında doğrudan etkili olan ambalaj sektöründe, en prestijli yarışma için büyük heyecan başladı. Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (ASD) organize ettiği ‘Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması’na bu yıl yurt dışından başvurular da kabul edilecek.
Katılımcıların birbirinden farklı ve yenilikçi ambalajlarıyla dikkat çektiği yarışmanın bu yıl 6’ncısı düzenleniyor. Ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması artık kapılarını yurt dışına da açıyor. Bu yıl yapılacak yarışmada Türkiye, ‘Dünya Ambalaj Ay Yıldızları’nı seçecek. Yarışmaya ambalaj üreticileri, ambalaj tasarımcıları ve marka sahipleri piyasaya sürdükleri ambalajlı ürünlerle katılabiliyor. Yarışmanın kategorileri şöyle sıralanıyor:
“- Gıda, – İçecekler, – Elektronik ve Elektrikli Eşya, – Sağlık ve Güzellik Ürünleri, – Ev, Otomotiv, Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri, – Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları, – Tıp ve Eczacılık Ürünleri, – Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları, – Ambalaj Malzemeleri, – Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri, – Fleksibıl Ambalajlar, -Grafik Tasarım.”
ASD’nin geleneksel hale gelen yarışması, marka sahibi ve ambalaj üreticilerine uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazandırmayı amaçlıyor. Özgün tasarım ve uygulamaları ödüllendiren yarışma, Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu’na (APF) akredite olduğu için kazananlara uluslararası tanınırlık sağlıyor.  Bu yıl da yarışmada ‘Altın Ödül’ almaya hak kazanan ambalajlar arasından TSE işbirliği ile ‘Altın Ambalajlar’, da seçilecek. Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması’nda tüm kazananların ödülleri ise Eylül ayında İstanbul’da düzenlenecek bir törenle verilecek.
 

Leave a Comment