ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, 6-16 Ocak tarihleri arasında tüm ziyaretçilerini antik dünyadan modern zamanlara büyülü bir yolculuğa davet ediyor. Daima ileriye dönük, yenilikçi ve ilginç projeleri ile ziyaretçilerine farklı seçenekler sunabilmeyi hedefleyen Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, bu kez “Düşler Mozaiği” sergi ve etkinlik projesi ile ziyaretçilerini mozaik sanatının büyüleyici dünyasına götürecek.

Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, açıldığı günden bu yana gerçekleştirdiği birbirinden ilginç ve çarpıcı aktiviteleriyle büyük küçük herkesin ilgi odağı olmayı sürdürüyor. 2017’ye girdiğimiz bu ilk günlerde, kültür ve sanat meraklılarının içini ısıtacak bir projeye daha imza atan Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, Anadolu coğrafyasını İstanbul’un en göde mekanına taşıyacak bir mozaik sergisi ve rengarenk atölye programlarıyla ziyaretçileriyle… Gaziantep Müzesi, Şanlıurfa Müzesi ve Hatay Müzesi’nin Bilim Sponsoru olarak destek verdiği “Düşler Mozaiği”; kültür ve sanat varlıklarını koruma ve tanıtmaya yönelik misyonuyla 6-16 Ocak tarihleri arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçecek.

Beylikdüzü Migros AVM içinde bir müze görünümü verilmiş aktivite alanında, tamamen ücretsiz olarak gerçekleşecek olan “Düşler Mozaiği” atölye çalışması, 7-8 ve 14-15 Ocak günlerinde, 16.30-18.30 saatleri arasında çocukların ve yetişkinlerlin katılımına açık olacak.
Etkinlik alanı içerisinde mozaik sanatının tüm aşamalarını uzmanlarla birlikte deneyimleyecek olan katılımcılar, farklı tekniklerle üretilmiş mozaik taşlar kullanarak çeşitli objeleri dekore edecekler ve üç boyutlu mozaik eserler üretecekler. Atölyeler; katılımcılarda yaratıcılığı, üretkenliği, farklı ve özgün düşünme yeteneğini desteklemek ve kültür-sanat ile toplum arasındaki bağı güçlendirmek üzere planlandı.

“Düşler Mozaiği” etkinlik alanını dış cepheden çepeçevre kuşatan mozaik sergisi ise; Hatay Arkeoloji Müzesi, Zeugma Mozaik Müzesi ve Haleplibahçe Müzesi’nde yer alan mozaikler arasından seçilmiş 12 adet eserin 100×70 ebadındaki canlandırmalarından oluşuyor. Düşler Mozaiği Sergisi, 6-15 Ocak günlerinde Beylikdüzü Migros AVM-Düşler Mozaiği sergi alanında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Sergilenecek Mozaik Eserler:
• Soteria Mozaiği – Hatay Arkeoloji Müzesi
• Zenci Balıkçı Mozaiği – Hatay Arkeoloji Müzesi
• Apollon Ve Daphne Mozaiği – Hatay Arkeoloji Müzesi
• Koç Başları Mozaiği – Hatay Arkeoloji Müzesi
• Süleyman’ın Düğümü Mozaiği – Hatay Arkeoloji Müzesi
• Avlanan Amazonlar Mozaiği (2 Detay) – Haleplibahçe Müzesi
• Ktisis Mozaiği – Haleplibahçe Müzesi
• Çingene Mozaiği – Zeugma Mozaik Müzesi
• Okeanos Ve Tethys Mozaiği – Zeugma Mozaik Müzesi
• Geometrik Desenli Oda Tabanı Mozaiği – Zeugma Mozaik Müzesi
• Pasiphae-Daidalos Mozaiği – Zeugma Mozaik Müzesi