Yeni bir araç satın alma süreci, içerisinde hem heyecan hem mutluluk barındırıyor. Belki de uzun zamandır hayalini kurduğunuz aracı satın almaya karar verdiniz. Tüm teknik özellikleri ve donanımı ile bu araca sahip olmak mutluluk ve heyecan veriyor. Bu aşamada araç kredisi kullanırkengeri ödeme planı, bütçe endişesi derken kredi seçenekleri arasında kaybolup gitmeyin.

Bu endişeyi bir kenara bırakmanın tek yolu ise taşıt kredisi seçeneklerini çok iyi değerlendirmenizdir. Birkaç seçenekle sınırlı kalmamalısınız. Artık çok daha esnek geri ödeme planları olan araç kredisi ürünleri var. Hatta kendi gelir durumunuza göre seçim yapma şansı sunan finans kuruluşları da var. Bütçenizi zorlamanıza gerek kalmadan geri ödemenizi yapabilmenizi sağlayan bu kredi ürünlerini çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor.

Araç Kredisi Hesaplamasını İnternetten Yapın!

Çok sayıda kişi hayalini kurduğu aracı satın alma işlemini de sürekli erteliyor. Çünkü taşıt kredisinin geri ödemesini yapamayacağını düşünüyor. Oysa gelişigüzel bilgilerle bu kararı vermek yanlış! Her finans kuruluşu farklı araç kredisi ürünleri sunuyor ve aralarında her bütçeye uygun olan kredi ürünlerini bulabilirsiniz. Hatta ikinci el araç satın almak için de taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Öncelikle kredi hesaplama işleminizi internetten online olarak yapabileceğiniz bilgisini aktaralım. Sıfır ya da ikinci el araç satın almak için kullanacağınız taşıt kredinizi hesaplamak için TEB Cetelem internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede hem aylık taksit tutarına göre hem de kredi tutarına göre taşıt kredisi hesaplamanızı yapabileceğiniz ücretsiz bir araç bulunuyor. Kredi tutarını, vadeyi ve faiz oranını yazmanız halinde aylık taksit tutarınızın ne kadar olduğunu anında görüntüleyebiliyorsunuz.

Bununla birlikte kredi koruma sigortası dahil tutarı ve kredi koruma ile birlikte araç değer koruma sigortası dahil tutarı da görüntüleme imkanınız var. Böylece araç kredisinin geri ödeme planının sizin bütçenize, gelir – gider dengenize uygun olup olmadığını da anında tespit etmiş oluyorsunuz. Kredi hesaplama işlemi işte bu kadar kolay!