Barış ve huzur fotoğrafla anlatılacak 1

İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği tarafından “Barış ve Hoşgörü: Dünya’nın Gülümseyen Yüzü” konulu fotoğraf yarışması başvuruları 9 Ocak 2017 tarihinde sona eriyor.
Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen yarışmanın jürisinde İtalyan fotoğrafçı Pier Francesco Baroni, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir ve fotoğraf sanatçıları Ali Rıza Demir, Berna Kızıltan ve Yusuf Tuvi yer alıyor.
Yarışmanın duyurusu; “Dünya ve çevre sorunlarını hatırlatarak göz önüne sermeyi amaç edindiğimiz ve üçüncüsünü düzenlediğimiz bu yarışmada dünyada artan gerilim ve kargaşa arasında barışın ve huzurun unutulmaması için, insani değerlere dikkat çekerek, farkındalık yaratacak kareleri arıyoruz” ana teması ile yapılıyor.
Yarışmada birinciye altın, ikinciye gümüş ve üçüncüye bronz madalya verilecek. Yarışmada ayrıca 6 adet mansiyon ödülü, toplamda en fazla sergileme ve ödül alan fotoğrafçıya verilecek en iyi fotoğrafçı ödülü de sahiplerini bulacak.
Son katılım tarihi 9 Ocak 2017 olan yarışmaya başvurular yalnızca www.tfsfonayliyarismalar.org internet sitesi üzerinden kabul ediliyor. 20 Ocak’ta sonuçları açıklanacak olan yarışmanın ödül töreni ise 2 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek.

Leave a Comment