Bayer, 'Liseler Arası Bilim Yarışması' düzenliyor 1

Sağlık, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanında uzmanlaşmış küresel bir şirket olan Bayer, Türkiye’deki 60. yıl dönümü vesilesiyle, lise öğrencilerine yönelik bir yarışma düzenliyor. ‘Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’ ile Bayer, öğrencileri fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik ederek ve çalışmalarını yönlendirerek bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.
Türkiye genelinde lise ve dengi okul öğrencilerinin katılabileceği ve ‘Kent İçin Bilim’ teması altında gerçekleştirilecek yarışmada öğrencilerden kent yaşamını kolaylaştıran ve vatandaşların gündelik ihtiyaçlarına çözüm sunacak projeler oluşturmaları isteniyor. ‘Engelliler İçin Bilim Projesi’, ‘Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Projesi’, ‘Yaşlılar İçin Bilim Projesi’, ‘Enerji Tasarrufu İçin Bilim Projesi’ ve ‘Ulaşım İçin Bilim Projesi’ gibi konu başlıklarına çözüm üreten projelerin değerlendirmeye alınacağı yarışmada son başvuru tarihi 16 Şubat 2015. Projelerin; ‘özgünlük’, ‘bilimsel yöntem’, ‘yararlılık’, ‘uygulanabilirlik’, ‘sunum’ ve ‘sonuç’ kriterlerine göre değerlendirileceği yarışmanın sonuçları ise 23 Mart 2015 tarihinde bayer.com.tr adresinde açıklanacak.
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın izniyle gerçekleştirilen ve gençleri günlük hayatlarında merak ettikleri şeyleri sorabilen, sorgulayabilen, doğada olan olayları gözlemleyebilen ve anlamaya çalışan bireyler haline getirmeyi hedefleyen ‘Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’ hakkında daha detaylı bilgi için www.bayer.com.tr/liselerarasibilimyarismasi adresi ziyaret edilebilir.

 

Leave a Comment