Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması'na Son Başvuru Tarihi 16 Şubat 1

Sağlık, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanında uzmanlaşmış küresel bir şirket olan Bayer’in, Türkiye’deki 60. yıldönümü vesilesiyle, lise öğrencilerine yönelik düzenlediği “Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması” için son başvuru tarihi 16 Şubat 2015. Öğrencileri fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik edip çalışmalarını yönlendirerek, bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan yarışmaya, Türkiye genelinde lise ve dengi okul öğrencileri katılabiliyor.
“Kent için Bilim” teması altında gerçekleştirilecek yarışmada öğrencilerden kent yaşamını kolaylaştıran ve vatandaşların gündelik ihtiyaçlarına çözüm sunacak projeler oluşturmaları isteniyor. Projeler; “özgünlük”, “bilimsel yöntem”, “yararlılık”, “uygulanabilirlik”, “sunum” ve “sonuç” kriterlerine göre değerlendirilecek. “Engelliler için Bilim”, “Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm”, “Yaşlılar için Bilim”, “Enerji Tasarrufu için Bilim” ve “Ulaşım için Bilim” gibi konu başlıklarına çözüm üreten projelerin değerlendirmeye alınacağı yarışmanın sonuçları 2 Mart 2015 tarihinde bayer.com.tr adresinde açıklanacak.
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın izniyle gerçekleştirilen ve gençleri günlük hayatlarında merak ettikleri şeyleri sorabilen, sorgulayabilen, doğada olan olayları gözlemleyebilen ve anlamaya çalışan bireyler haline getirmeyi hedefleyen “Bayer Liselerarası Bilim Yarışması” hakkında daha detaylı bilgi için adresi ziyaret edilebilir.

Leave a Comment