Genç müzisyenlere verdiği destek ve imza attığı sıradışı projeler ile ses getiren Howard Griffiths şefliğinde gerçekleşen konserin ilk bölümünde, günün önemine istinaden çocuk solistler sahne alırken, oyuncu Bergüzar Korel, şef Griffiths’in “Cadı ile Maestro” isimli eserinde anlatıcı olarak miniklere keyifli dakikalar yaşattı.

DenizBank’ın Türkiye’nin kültür-sanat yaşamını destekleme misyonuyla 12 yıldır kurumsal sponsorluğunu üstlendiği İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) DenizBank Konserleri tüm hızıyla devam ediyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde çocuklara tam bir klasik müzik ziyafeti sunuldu.

Şef Howard Griffiths idaresindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, konserin ilk bölümünde, Türkiye’nin parlayan yıldızları olarak öne çıkan çocuk solistler Kaan Baysal (piyano), Elfida Su Turan (keman) ve İdil Olgar’a (keman) eşlik etti. Konserde Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Piyano Konçertosu” No 12 KV 414 (1. Bölüm), Johann Sebastian Bach’ın “Çift Keman Konçertosu” (1. bölüm) ve Howard Griffiths’in çocuklar için müzikli masalı “Cadı ile Maestro” eserleri çocuklarla buluşurken; oyuncu Bergüzar Korel ise Howard Griffiths’in çocuklar için müzikli masalı “Cadı ile Maestro” eserinde anlatıcı olarak miniklere keyifli anlar yaşattı.