Beylikdüzü’nde Yaşam konulu fotoğraf Yarışmasının sonuçlandı 1

Beylikdüzü’nde amatör ve profesyonel sanatçıların katılımı düzenlenen ‘Beylikdüzü’nde Yaşam’ konulu fotoğraf Yarışmasının kazananları belli oldu. Dereceye giren yarışmacılar törenle ödüllerini aldı.
Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği ’Beylikdüzü’nde Yaşam’ isimli fotoğraf yarışmasına amatör ve profesyönel olmak üzere toplam 262 sanatçı katıldı. Yarışmacılar Beylikdüzü’nün en güzel fotoğraflar karelerini çekemeye çalışarak derece mücadele etti. Yarışmanın ödül töreni ise Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Çektikleri fotoğraflarla ödüle layık görülen sanatçılar, ödüllerini Beylikdüzü belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun elinden aldı. Amatör ve profesyonel 262 sanatçının katılımı ile sonuçlanan yarışmada ‘Ağlar’ isimli fotoğrafıyla birinci olan Kayhan Güç 5 bin lira ile ödüllendirildi. İkincilik ve üçüncülük ödülü ise aynı yarışmacıya gitti. Emre Soytürtk, ‘Balık Hali’ fotoğrafıyla ikincilik, ‘Gürpınar’da Müzik’ isimli fotoğrafıyla üçüncülük elde eden Soytürk toplamda 5 bin lira ödül aldı.
’Beylikdüzü’nde Yaşam’ isimli fotoğraf yarışmasının bu yıl ilkinin gerçekleştirildiğini ve geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Fotoğraf yarışmamız aslında çok değerli bir yarışma. Beylikdüzü’nün belki farkında olmadığımız anlarının tespiti diyebiliriz. Çok keyifli de bir sanat. Fotoğraf sanatçıları çoğu zaman bizim bakıp göremediklerimizi görüyorlar. Güzel anları ölümsüzleştiriyorlar. O bakımdan çok değerli bir süreç yaşandı. Buna devam edeceğiz. Sanatın her alanında olduğu gibi umuyorum fotoğrafçılık sanatında da çok güzel bir arşiv elimizde olacak” ifadelerini kullandı.
‘Beylikdüzü’nde Yaşam’ Fotoğraf Yarışması Jüri Başkanı Gültekin Çizgen ise “Güzel bir yarışma oldu. Beylikdüzü gibi yeni bir muhitte son derece zengin görseller ortaya çıktı. Onları derecelendirdik şimdi de sergiliyoruz. Devam edecek bir proje. Fotoğraf çevremiz için çok önemli bir kazanımdır” dedi.
Ödül töreninde ‘Beylikdüzü’nde Yaşam’ isimli fotoğraf sergisinin de açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatçılarının Beylikdüzünde ölümsüzleştirdiği fotoğraf kareleri, sergide vatandaşların beğenisine sunuldu. Beylikdüzü Kültür Merkezi’ndeki sergi 15 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek.