SON DAKİKA

Grafikhaber.net

BİLGİ Dans Kupası Dünya Dans Günü’nde Sahibini Bulacak

BİLGİ Dans Kupası 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde Sahibini Bulacak

BİLGİ Dans Kupası Dünya Dans Günü’nde Sahibini Bulacak
Bu haber 26 Nisan 2017 - 12:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

29 Nisan Dünya Dans Günü, Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun İstanbul Bilgi Üniversitesi organizasyonuyla düzenlediği dans yarışmasıyla kutlanacak. İki gün boyunca, Türkiye’nin dört bir yanından, 7’den 70’e her yaştan lisanslı dansçı çiftlerin katılacağı yarışmanın kazanan çifti, BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin katkılarıyla Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen, 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde başlayacak yarışma, dans severleri Polat Renaissance Hotel’de bir araya getirecek. İki gün sürecek yarışma boyunca adaylar, Latin dansları ve standart danslarda performans gösterecek.

Yarışmanın ilk gününde Yıldızlar 2, Gençler ve Yetişkinler kategorilerinde Klasman Sıralama Yarışmaları ve Ulusal Sıralama Yarışması gerçekleştirilecek. 30 Nisan Pazar günü ise Minikler 1, Minikler 2, Yıldızlar 1 ve Büyükler kategorilerinde yarışmalar yapılacak.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen farklı yaş grubundaki sporcular yarışmada; Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’dan oluşan Latin dansları ve Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep türlerini içeren standart dans kategorilerinde performans sergileyecekler.

Yarışmayı birincilikle tamamlayan çift, BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER