Biltek Okulları Karikatür Yarışması’nın Birincileri Belli Oldu 1

Biltek Okulları insan, çocuk ve hayvan hakları konusuna dikkat çekmek ve bu konuda öğrenciler nezdinde bilinç oluşturmak üzere “Biltek Okulları Karikatür Yarışması”nı düzenledi. Bu yıl ilk kez gerçekleşen karikatür yarışmasını kazanan öğrenciler, ödüllerini ünlü karikatürist Salih Memecan’dan aldı.
Yarışmanın birincileri ortaokuldan Dzemila Şarankapıc ve Saadet Nur Özdemirile liseden D. Kaan Yıldız oldu.
Jüri özel ödüllerini ise Bera Atalar, Latife Olci ve Mesrure Melike Bekar kazandı.
Salih Memecan genç çizerleri çok yetenekli buldu
Salih Memecan genç karikatürsit adaylarına ödüllerini verirken şunları söyledi: “Gençlerin karikatüre olan ilgileri beni oldukça sevindirdi. Karikatür aslında çok ince ve kıvrak bir zeka ile kendini ifade etme yoludur. Yetenekli gençlerle bir araya gelmek ve onların çalışmalarını görmek oldukça sevindirici.”
Biltek Okulları Karikatür Yarışması geleneksel hale gelecek
Ödül töreninde konuşma yapan Biltek Okulları Genel Müdürü Sıtkı Gündüz; Biltek Okulları olarak gençlerin sanatın her alanıyla ilgilenmesini desteklediklerini belirtti. Gündüz sözlerine şöyle devam etti: “Biltek Okulları’nın kültür ve sanat alanındaki başarıları her yıl giderek artıyor. Bizler de bu konuda öğrencilerimize sonuna kadar destek olmaya devam edeceğiz. Bu yıl birincisini düzenlediğimiz Biltek Okulları Karikatür Yarışması’nı geleneksel hale getirerek her yıl yetenekli öğrencilerimizi teşvik etmek ve Salih Memecan gibi bu konuda uzman isimlerle bir araya getirmek istiyoruz.”
Gençler sordu: Nasıl komik olunur?
Biltek Okulları Üsküdar Kampüsü’nde gerçekleştirilen ödül töreni sonrasında Salih Memecan öğrencilere; hayal güçlerini nasıl kullanabilecekleri ve geliştirebileceklerine dair deneyimlerini aktardı. Memecan, söyleşisinde gençlerle komik ve başarılı olmanın sırlarını da paylaştı. Çizer ünlü karakterleri limon ile Zeytin hikayesini anlatarak çocuklara pratik çizim yöntemlerini de gösterdi. Söyleşinin ardından gençlerle bir araya gelerek kitaplarını imzalayan ünlü çizer, gençlerin merak ettiği soruları da yakın ilgi göstererek yanıtladı.

Leave a Comment