SON DAKİKA

Grafikhaber.net

“Bir Hayal Bir Oyun” yarışması tiyatro severleri bekliyor

Zorlu Holding yepyeni projesi “Bir Hayal Bir Oyun” Yarışması ile çocukların hayal gücünü harekete geçirerek hikayelerini tiyatro sahnesine taşıyor. Son başvuru tarihi 31 Temmuz.

“Bir Hayal Bir Oyun” yarışması tiyatro severleri bekliyor
Bu haber 15 Temmuz 2016 - 16:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Küçük bir işletmeden dev bir holding yaratan ve kendine olan inancını, “Hayallerine Hayat Ver” marka sloganı çerçevesinde kurgulayarak toplumun tüm kesimlerine yönelik farklı projeler geliştiren Zorlu Holding, hayallerinin peşinden koşmak isteyen insanlara ilham vermeye devam ediyor. Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla 13 yıldır çocuklara ulaşarak hayal dünyalarını renklendiren Zorlu Holding, edindiği tecrübe ile şimdi de çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlayarak onları cesaretlendirmek ve özgüvenlerini artırmak üzere, “Bir Hayal Bir Oyun” adlı yarışmayı başlatıyor.

Son başvuru tarihi 31 Temmuz

31 Temmuz 2016 tarihine kadar başvuruların kabul edildiği yarışmaya katılmak isteyen çocuklar, başvurularını Zorlu Holding’in web sitesindeki www.zorlu.com/birhayalbiroyun linkinden yapılabileceği gibi, hikayelerini posta yoluyla da paylaşabiliyor. “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından, 2016-2017 yılında üçüncü veya dördüncü sınıfta okuyacak öğrenciler, hayal güçleri ile yazacakları “yolculuk” temalı özgün hikâyelerle katılabiliyor.

Seçilen eser, Dünya Tiyatro Günü’nde sahnede

Tiyatro oyuncuları, tiyatro yazarları, akademisyenler, kitap yazarları gibi sanat dünyasında duayen olarak bilinen önemli isimlerden oluşan jüri tarafından yapılacak değerlendirme ile kazananlar, 31 Ağustos 2016’da açıklanacak. Yarışmada birinci seçilen eserden yola çıkarak hazırlanacak tiyatro oyunu, Aydın Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinden oluşan amatör bir tiyatro ekibi tarafından 27 Mart 2017 tarihinde, Dünya Tiyatro Günü’nde sahnelenecek. Böylece, çocukların hayallerindeki kahramanlar tiyatro ile hayat bulmuş olacak.

Dereceye giren üç eserin sahibine “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”

Yarışmada dereceye giren hikayeler birbirinden değerli ödüllere sahip olacak. Dereceye giren ilk 3 esere sırasıyla 10 bin TL, 5 bin TL ve 3 bin TL’lik para ödülü verilirken; 3 hikâyenin sahibi de “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”ne katılarak hikâye yazımı konusunda temel becerilerini geliştirecek. Çocuklar “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi ile bir hikâyenin unsurları, karakterlerin yaratılması, olay örgüsünün yapılandırılması, yaratıcı yaklaşımlar konusunda bilgi edinirken, metinlerini yazarken her şeyin hayal kurmakla başladığı, yaratıcılıklarını daha iyi ortaya koyabilmeleri için içgörü kazanmaları gerektiği konusunda bir farkındalık yakalamış olacaklar…

Başvuru için adres: Medyaevi İletişim – Yunus Emre Cad. Yeşilce Mah. Nil Ticaret Merkezi, No: 8, Kat:1 4.Levent 34418 İstanbul

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER