“Bir Hayal Bir Oyun” Yarışması’nın kazananı “Karton Şehir” 5

“Hayallerine Hayat Ver” marka sloganı ile toplumun tüm kesimlerine yönelik farklı projeler geliştiren Zorlu Holding, çocukların gizli kalmış yeteneklerini fark etmelerini sağlayarak, onları cesaretlendirmek amacıyla yaz tatilinde başlattığı “Bir Hayal Bir Oyun” adlı hikaye yarışmasınının kazananlarını açıkladı. Türkiye’nin dört bir yanından 3. ve 4. sınıf öğrencisi tam 326 çocuğun yolculuk temalı hikayelerini ilettiği “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasında, Gökhan Kızıklı, “Karton Şehir” isimli hikayesiyle birinci olarak 10 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. “Rüyalar Alemine Yolculuk” adlı hikayesiyle ikinci olan Nehir Zoe Güller, 5 bin TL; “Barış Çiçeği” isimli hikayesi ile üçüncü olan İnci Naz Yalçın ise 3 bin TL’lik para ödülünü kazandı.
Dereceye giren on eserin sahibine “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”
Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncüye verilen para ödülünün yanı sıra, dereceye giren ilk 10 kişi “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”ne katılarak hikâye yazımı konusunda temel becerilerini geliştirme şansı da yakalıyor. Çocuklar, alacakları “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi ile bir hikâyenin unsurları, karakterlerin yaratılması, olay örgüsünün yapılandırılması, yaratıcı yaklaşımlar konusunda bilgi edinirken, metin yazımında hayal kurmanın ve içgörünün önemi konusunda da bir farkındalık yakalamış olacak. Hikayelerini gönderen çocuklardan en beğenilen 30’unun eseri ise oluşturulacak öylü kitabında yer alacak ve çocuklar hayallerini kitap sayfalarında okuma şansını yakalayacak.
“Karton Şehir” 26 Mart Pazar günü Zorlu PSM sahnesinde
Yarışmada birinci seçilen “Karton Şehir” isimli hikayeden yola çıkılarak hazırlanacak tiyatro oyunu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel olarak Aydın Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinden oluşan amatör bir tiyatro ekibi tarafından sahnelenecek. 26 Mart 2016 tarihinde, Zorlu PSM’de izleyici ile buluşacak Karton Şehir oyunu ile, hayallerdeki kahramanlar tiyatro ile hayat bulmuş olacak.

Leave a Comment