Bolu'nun Gündemi Kentsel Dönüşüm! 1

Bolu’da kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. 2016 yılında Sanayi bölgesinden hızlandırılan kentsel dönüşüm çalışmaları 2018’in aralık ayı itibariyle devam ediyor. Geniş çaplı olarak başlatılan kentsel dönüşüm projesi, şehre modern konutlar kazandırıyor. Yeni yapılan konutlar ise Bolu’da emlak piyasasını doğrudan etkilemiş durumda. Kentsel dönüşüm projesinin bittiği ve başladığı yerlerde emlak fiyatları kısa sürede artıyor.

Bütün bunlarla beraber şehirde yapılan çalışmalar, şehrin genelinde konut fiyatlarını ve konut piyasasını hareketlendirmeye devam ediyor. İmar yasasından en çok faydalanan illerden biri olan Bolu, bu yapıların piyasaya katılması ile hareketli günler geçirmeye aday illerden biri olarak düşünülüyor. Flatfy Bolu satılık konut bakıldığında, Bolu’nun Türkiye’de gerek coğrafi konumu gerek şehir yapısı nedeniyle en çok değerlenecek şehirlerden biri olduğunu söylemek mümkün.

Bolu’da kentsel dönüşüm çalışmaları son yıllarda şehrin konut fiyat endeksinde ciddi yükselmeler yaşanmasına neden oldu. Modern konutların çoğaldığı ilde, emlak uzmanları gelecek yıllarda konutlar değerlenmeye devam edeceğini dile getiriyor.

Edirne’de Yabancı Yatırımcı Dönemi Devam Ediyor!

2018 Yılında Euro ve Dolar kurunda yaşanan artışlarla beraber artan yabancı yatırımcı sayısı Edirne’de, etkisini hissettirmeye devam ediyor. Birçok sektörde yatırımlarını arttıran küçük ve büyük yatırımcılar, özellikle emlak sektörünü uzun vadeli yatırımlar için tercih ediyor. 2018’in son çeyreğinde Edirne’de emlak satışları artmaya devam ediyor.

Artan yatırımcıların çoğu Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen yatırımcılardan oluşuyor. Yerli yatırımcıların da son yıllarda artan projelerle ile beraber sıkça tercih ettiği noktalardan biri olan Edirne, konut fiyat endeksini her geçen gün arttırıyor.

Yerli ve yabancı yatırımcılar Flatfy Edirne Daire ilanları ile istedikleri konutlara çok daha kolay ulaşabiliyorlar. Türkiye’de daha önce uygulanmamış bir emlak arama motoru deneyimi sunan Flatfy, kullanıcılarına tüm ilanları özel filtre seçenekleri ile sunarak karlı yatırım fırsatı sunuyor.

Doğu Karadeniz’de konut satışları düşüyor!

2018 Yılının son çeyreğinde gelen veriler Türkiye’de emlak verileri, hakkında ciddi analiz fırsatları sunuyor. Türkiye’de geçen yıla göre konut satışları Kasım ayı için yüzde 27 oranında azalarak 89 bin 626 konuta geriledi. Kasım ayı itibariyle yine Doğu Karadeniz’de yüzde 24 azalış olurken, bu azalışta en çok dikkat çeken iller %36 ile Artvin %33 ile Rize, %32 İle Trabzon Oldu.

Trabzon’da Kasım ayında 734 konut satıldı. Trabzon ve diğer Doğu Karadeniz şehirlerinde yaşanan düşüş Türkiye genelinin üstünde oldu. Son yıllarda birçok konut yatırımının yapıldığı Trabzon, Arap yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı. Bu ilgiye rağmen şehir geçen yıla göre ciddi bir düşüş yaşadı. Emlak düşüşünün şehir bazında sebepleri olsa bile en çok etkiyi Türk parasında yaşanan değer kayıpları oluşturdu. Kısa sürede ciddi dalgalanmalar geçiren Türk Parasının, tekrar toparlanmasıyla satışların artacağı düşünülüyor. Aynı zamanda Devlet Bankalarının konut faizlerinde düşüşü işaret etmesi konut satışlarını olumlu yönde etkileyebilir. Konut satışlarının geçen yıllarda alınan puanları geçmesi için emlak şirketleri 2019 yazını beklediklerini dile getiriyor.

Trabzon’da konut sahibi olmak isteyen birçok yerli ve yabancı yatırımcı Flatfy Trabzon satılık daire verilerinden yararlanıyor. Kullanıcılarına tek bir ağ değil internet üzerinde bulunan tüm ilanları ulaştırabilen Flatfy, kullanıcı dostu fonksiyonları ile büyük ilgi çekiyor. Trabzon ve birçok şehre dair yaptığı analizler ile özel fırsatların daha kolay yakalanmasını sağlayan Flatfy, 2018 yılında Trabzon’da en çok ilgi çeken girişimlerden biri oldu.