SON DAKİKA

Grafikhaber.net

Bordo Renk

Bordo renk, kırmızının koyu tonlarındandır. Bordo renk, Kırmızının koyu tonlarındadır. Siyah ve Kırmızının karışımı ile elde edebilir. En çok sonbahar ve kış aylarında kullanılır ve kırmızıya yakın siyaha yakın olmak üzere birçok tonu vardır.

Bordo Renk
Bu haber 20 Ekim 2016 - 12:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bordo renk, kırmızının koyu tonlarındandır. Bordo renk, Kırmızının koyu tonlarındadır. Siyah ve Kırmızının karışımı ile elde edebilir. En çok sonbahar ve kış aylarında kullanılır ve kırmızıya yakın siyaha yakın olmak üzere birçok tonu vardır.

Bordo renginin hex değeri “#800000”, RGB değeri “128, 0, 0”, ve CMYK değeri “0, 100, 100, 50” dır

Fransa’da şarap üretilen kentin adı olan Bordeaux, üretilen şarabın renginden dolayı bordo olarak Türkçeye geçmiştir.

Renkler ve Renk Kodları

Bordo Renk Kullanım Alanları

Bayanlarda kıyafet alanında çok sık kullanılan bu renk te siyah gibi asil bir renktir ve asaleti temsil eder. Birçok renkle kombin edilebilir. Yanına yakışan en güzel renkler; siyah, krem, bej ve pudra tonlarıdır. Kozmetik alanında da kullanılan bordo bayanlarda vazgeçilmez bir ruj ve oje rengidir. Gündüz gece, sonbahar kış her zaman ve her mevsim zevkle kullanılır. Asilliği temsil eden bu renk dekorasyon alanında da kullanılmaktadır. Açık tonlarından koyu tonlarına kadar evimizin her yerinde kullanabileceğimiz farklı ve etkileyici bir seçimdir.

Bordo
(Bordo) Renk koordinatları
Hex#800000
RGB(r, g, b)(128, 0, 0)
CMYK(c, m, y, k)(0, 100, 100, 50)
HSV(h, s, v)(0°, 100%, 50%)
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER