Buca Belediyesi’nin düzenlediği balkon yarışmasının kazananları belli oldu 1

İzmir’de Buca Belediyesi’nin düzenlediği balkon yarışmasının kazananları belli oldu. İlçenin en güzel balkonu, Aslan Yılmaz’ınki seçildi. Balkonunda yetiştirdiği çeşitli çiçeklerle en güzel yarışmayı kazanan Yılmaz, ödülünü Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın elinden aldı. Yılmaz’ı kutlayan Başkan Piriştina, “Bu sadece en güzel balkonu seçen basit bir yarışma değil, aynı zamanda kaybetmeye yüz tutmuş insani değerleri öne çıkaran bir yarışmadır.” dedi.
Buca Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşları toprakla buluşturmak ve balkon tarımına dikkat çekmek adına yarışma düzenledi. Jüri üyeliklerini Buca Belediye Meclisi üyeleri Nehir Fırtına, Seyit Ali Selek, Canan Aydemir Özkara ve İsmail Akmeşe, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Asiye Avcı, Ziraat Mühendisi Lale Tansun ve Çevre Mühendisi Cenk Candemir yaptı. Değerlendirme sonucunda Buca’nın en güzel balkonu yarışmasının birincisi Aslan Yılmaz, ikinci Firdevs Tutar, üçüncü Sevil Kıldırcı, dördüncü Güzide Zeren oldu. Ödüller, Buca Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.
Kazananlara ödüllerini Başkan Piriştina, jüri üyeleriyle birlikte verdi. Dereceye girenleri kutlayan Piriştina, “Aslında bu proje, sadece estetik kaygı taşımıyor. Bu gençlerimize, yeni nesillere dostluğu, temizliği, çevre bilincini, komşuluk ilişkilerini ve kaybetmeye yüz tutmuş insani değerleri de öne çıkaran bir proje. İlk bakıldığında kimin balkonu daha güzel diye basit algılanabilir ama çok daha önemli, derin bir anlamı var. Az önce bunun ikinci etabı ile başka bir heyecanı paylaştık. Şimdi balkonları seçiyoruz, daha sonra sokağa nasıl taşınabileceğine bakacağız. En iyi balkondan en iyi sokağa ve gitgide proje, kendi içerisindeki dinamikleri ve bizim de desteklerimizle belki önümüzdeki yıl başka bir boyut alır. Biraz daha genişler, katılım büyür. Projeye destek veren ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. Birinci Yılmaz’a 82 ekran televizyon, ikinci Tutar’a mikrodalga fırın, üçüncü Kıldırcı’ya kahve makinesi, dördüncü Zeren’e çay makinesi hediye edildi.

Leave a Comment