Büyükşehir'den Ulusal Karikatür Yarışması 1

Denizli Büyükşehir Belediyesi amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği “Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması” düzenliyor. “Kitap” konusunun işleneceği yarışmanın ödül töreni ve sergisi Denizli Büyükşehir Belediyesinin 30 Mart 2018’de 2’ncisini düzenleyeceği Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı açılışında yapılacak.
Geçen yıl ilkini düzenlediği fuar ile yüzbinleri kitapla buluşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi bu yıl ikincisini düzenleyeceği Kitap Fuarı hazırlıklarına başladı. Kitabı sevdirmek, özellikle gelecek nesilleri kitapla buluşturmak hedefiyle hareket eden Denizli Büyükşehir Belediyesi fuar öncesi amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği “Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması” düzenliyor. 23 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar son katılım tarihinin belirlendiği yarışmaya gönderilecek eserlerde çizim tekniğinin serbest olduğu ifade edilirken, müracaatları başlayan yarışmanın şartnamesine www.denizli.bel.tr adresinden ulaşılabilecek. 06 Mart 2018’de sonuçları açıklanacak yarışmanın ödül töreni ve sergisi ise Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı’nın 30 Mart 2018’de düzenlenecek açılış töreninde yapılacak.
Başvuru ve ödüller
Profesyonel ve amatör herkesin katılabileceği yarışmaya katılacaklar en fazla 5 karikatür ile başvuruda bulunabilecek. Yarışmacıların göndereceği karikatürler daha önce hiçbir ulusal veya uluslararası yarışmalarda ödül almamış olması şartı aranacak. Birinciye 3.000.00 TL, ikinciye 2.500.00 TL üçüncüye ise 2.000 TL ödül verilecek yarışmada 1000’er TL 3 adet mansiyon verilecek. Ayrıca 15-18 yaş arası 3 adet 750’şer TL ve 09-14 yaş arası 3 adet 500’er TL ödül verilecek. 23 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar yapılabilecek başvurular “Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2, PK:20100-Denizli” adresine; posta kargo ile gönderileceği gibi elden tutanak karşılığı da yapılabilecek.
Karikatür Yarışması Kitap Fuarı ile bütünleşecek
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçen yıl ilkini düzenledikleri Kitap Fuarına vatandaşların çok büyük bir ilgisi olduğunu belirterek, bu yıl daha geniş katılımlı bir fuar düzenleyeceklerini kaydetti. Denizlilileri kitapla buluşturmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, fuar hazırlıklarına şimdiden başladıklarını, düzenleyecekleri Ulusal Karikatür Yarışmasını ise Kitap Fuarı ile bütünleştireceklerini ifade etti.

Leave a Comment