SON DAKİKA

Grafikhaber.net

Çevreci Fikir Yarışmasına katılım başladı

Avrupa Birliği İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilen, dünyanın en geniş katılımlı çevreci fikir yarışması Climate Launchpad…

Çevreci Fikir Yarışmasına katılım başladı
Bu haber 21 Haziran 2016 - 23:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Avrupa Birliği İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilen, dünyanın en geniş katılımlı çevreci fikir yarışması Climate Launchpad 2016’nın eğitim kampı, dünyaca ünlü Berkeley Haas’ın öğretim üyesi Franst Nauta liderliğinde 25- 26 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.
Climate Launchpad 2016’nın Türkiye ülke liderliğini, daha önce Türkiye’nin katılımcı ülke olmamasından ötürü farklı ülkeler adına iş fikirleriyle yarışmaya başvuru yapmış olan Ertan Özel, İçten Eraybat ve Pınar Şardar üstleniyor.

İlk elemeyi geçen çevreci iş fikri sahipleri, iki günlük eğitim kampı boyunca çeşitli alanlarda alacakları derslerle iş fikirlerini projeye aktarma sürecine başlamış olacak. Katılımcılar pazar analizi, fikirlerine en uygun pazarların seçilmesi, gelir modelleri, iş fikirlerinin iklim değişikliğine olacak etkilerinin ayrıştırılması, rakiplerle mücadele yöntemleri, potansiyel müşterilere ulaşma kanalları ve etkin sunum teknikleri gibi konularda eğitim görecekler. Böylece katılımcılar 10 Ağustos’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek ülke finaline dek projelerini hazırlayacak birikime sahip olabilecek.

7 Ekim’de ise Estonya Tallinn’de dünya finalinin gerçekleşeceği yarışmada, kazananlara 10 bin euro, 5 bin euro ve 2 bin 500 euro nakit ödül ve aynı zamanda finalde ilk 10’a giren tüm iş fikirlerine Climate KIC Accelerator Programı’na girerek 95 bin euro yatırım fırsatına erişme imkanı sunuluyor. Avrupa Birliği tarafından toplamda 950 bin euro fon ayrılan yarışma, 27 ayrı ülkeden girişimci katılımcıların bir araya geldiği ve buluştuğu bir platform olarak uluslararası bir deneyim fırsatı olarak tanımlanıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER