Citizen Saatler Hangi Kitleye Hitab Ediyor Modasaat.com'da! 5

Yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren bir saat markası olan Citizen, insanların beklentilerini karşılayan ve beğenilerini kazanan bir markadır. 1930 yılında Japonya da kurulan marka kuruluşundan bugüne farklı yenilikler ve mükemmel tasarımları ile diğer markaların önüne geçmeyi başarmıştır. Saat modellerine bakıldığında dayanabilirlik ve kullanılabilirlik açısından oldukça iyi bir kullanım sağlayan Citizen saat, farklı tasarımları ile ilgiyi sürekli üzerinde tutmayı başarmıştır. Bay bayan özel tasarımları sayesinde her yaş grubundan insanın beğendiği modelleri görmek mümkündür. Saatlerin çalışma şekillerine baktığımızda bizleri analog, dijital ve eco drive teknolojiler karşılamaktadır. Saatleri kullanım alanlarına göre seçilmesi önemlidir.

Saatlerin teknoloji özelliklerine bakıldığında öncelikli olarak insanlar eco drive teknolojisini ne olduğu merak konusudur. Bu teknoloji tüm doğal ve yapay ışık kaynakları ile beslenmesi durumu olarak ifade edilir. Böylelikle saatlerin pillerinin bitme ya da değiştirilmesi gibi durumlarla karşılaşılmamaktadır. Son zamanlarda üretilen citizen saatlere bakıldığında hep eco driver teknolojisine sahip oldukları görülür. Bu teknoloji sayesinde saatlerin ömrü uzamakta hatta hiç tükenmemektedir. Saatlerde aranılan bir diğer özellikte su geçirmezlik özelliğidir. Bu özellik sayesinde de saatlerin ömrünün uzadığını söylemek mümkündür. Dijital saatlere bakıldığında içinde sıcaklık, basınç veya yükseklik ölçümü gibi özelliklerin olması beklenilir. Markanın ürettiği modelledin bazılarında bu durumlarda mevcuttur. Genellikle siyah ve beyaz kadran rengine sahip olan modeller farklı ağrılık ve kalınlıklarda karşımıza çıkarlar.

Sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir marka olan citizen gelişmeye açık olan bir marka olarak karşımıza çıkmıştır. Her zaman yeni olanaklar sunarak saat modelleri üretmeyi tercih eden marka, başarılı insanların kolunda yerini almaktadır. Saatler yapılırken üzerlerindeki camın Safir ve mineral cam olarak tasarlandığı görülmüştür. Safir cam suni sentetikten yapılmıştır. Son derece sağlam ve çizilmelere karşı dayanıklı bir ürün grubudur. Sadece elmas ile çizilmektedir. Bunun yanı sıra mineral cam ise temperleme işlemi sertleştirilmiş kırılma ve çizilmelere karşı dayanıklı bir cam çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Mineral cam yan açıdan bakıldığında yeşilimsi bir renge sahip olduğu görülür. Safir cama alternatif olarak saatlerde kullanılan bir cam olarak karşımıza çıkar.