Coca-Cola, tüm ürünlerini tek bir ana tasarımla ambalajlayacak 1

Coca-Cola, ürün yelpazesindeki içeceklerin ambalajlarını yeniden tasarlayarak tüm ürünlerini tek bir ana tasarım altında ambalajlamaya karar verdi. Yeni ambalaj düzenlemesini İngiltere, İrlanda, Fransa, Belçika, İskandinav ülkeleri, Hollanda ve İspanya’da uygulanacak bir “tek marka” stratejisi üzerinden şekillendiren Coca-Cola, alt markalarının çeşitliliğinin yarattığı kafa karışıklığına da bu vesileyle son vermeyi umuyor.

Genel görünüm itibarıyla birbirine benzeyecek ve böylelikle aynı markanın alt markaları olduğunu belli edecek Coca-Cola ürünlerinin her birinde muhteviyatlarıyla ilgili bilgiler olacak. Yalnızca orijinal Coca-Cola, sadece “since 1886″ bilgisiyle sunulacak. İngiltere’de her 10 kişiden beşinin Coke Zero‘nun sıfır kalorili ve sıfır şekerli bir içecek olduğundan haberdar olmadığını belirten marka, yeni tasarımla birlikte bu yanlış anlaşılmanın da önüne geçeceğine inanıyor.

Sağlıklı yaşam tartışmalarında sıklıkla hedef gösterilen markalardan biri olan Coca-Cola, bu konuyla ilgili bir diğer adımı da 2015 yılında yapacağı medya yatırımlarıyla atacak. Marka, az/sıfır şeker/kalori içeren ürünlerine yapacağı medya yatırımını 2015′te bir önceki yıla kıyasla ikiye katlayacağını duyurdu.

Leave a Comment