“Çocuk Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyet” resim yarışması başladı 1

Bornova Belediyesi’nce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında her yıl düzenlenen “Çocuk Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyet” resim yarışması başladı. Bu sene 3’üncüsü gerçekleştirilen yarışmanın ödülü ise İstanbul Modern Sanatlar Müzesi gezisi olacak.
Bornova Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği “Çocuk Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim yarışması başladı. Bu sene 3’üncüsü düzenlenen yarışma için son başvuru tarihi ise 17 Nisan.
Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini sanat yoluyla arttırmayı amaçlayan yarışma, çocukların hayal gücü, duygu ve düşüncelerini ifade edebilmelerine olanak tanıyacak. Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde 22 Nisan günü yapılacak yarışmanın malzemeleri ise Bornova Belediyesi tarafından dağıtılacak. Ayrıca yarışmaya katılacak olan öğrenciler 6-10 yaş ve 11-15 yaş olmak üzere 2. Kategori’de değerlendirilecek.
Ödül İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Gezisi
İzmir il sınırları içinde yer alan tüm özel ve resmi okullarda öğrenim gören öğrencilerin katılabileceği yarışmanın ödülü ise İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Gezisi olacak. Kazanan katılımcı, yanında bir ebeveyninin geliş gidiş uçak masrafları, havaalanı- müze arası transferler, rehberli müze gezisi ile atölye çalışmalarını kapsayan sanat dolu bir gün geçirme olanağı elde edecek.
Müracat için son gün 17 Nisan
Yarışmaya katılacak olanlar en geç 17 Nisan 2017 Pazartesi saat 17:00’ye kadar ön kayıt formu dolduracak. Ön kayıt formuna Bornova Belediyesi web sitesinden, okul lüdürlüklerinden ve Bornova Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nden temin edebilir. Formlar elden ya da posta/kargo ile yoluyla gönderilebildiği gibi [email protected]) adresine e-posta yoluyla gönderilebilir. Yarışma ile ilgili sorular için 999 29 29 nolu telefondan (dahili no: 4968- 4963) bilgi alınabilir.

Leave a Comment