Çocuk Yazarlar Hikaye Yarışması sonuçlandı 1

Bu yıl “Fantastik Şehir İstanbul” temasıyla açılan yarışmanın ödül töreni, 12 Mayıs Perşembe günü 10:00-12:00 saatleri arasında Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek.  Dereceye giren isimler İstanbul genelindeki bütün devlet ve özel ortaokul öğrencilerine açık olarak düzenlenen yarışmaya gönderilen eserler üzerinde jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, şu isimler ödüle lâyık bulundu:
Birincilik ödülü: Kelime Koleksiyoncusu- Nisan Özcan- Talat Paşa Ortaokulu İkincilik ödülü: Zaman Yolculuğu- Zeynep Karaca- Özel Mavi Gün Ortaokulu Üçüncülük ödülü: İstanbul’un Son Taşı-Efe Sabri Ünal-Halis Kutmangil Ortaokulu Mansiyon alan eserler: Bir İstanbul Rüyası- Sinem Sıla Başkurt- Hüseyin Avni Sipahi Ortaokulu Yerebatan’ın Lâneti- Elif Kabadayı- Özel Topkapı Doğa Ortaokulu Kralların Lâneti- Zeynep Bozcan- Özel Derya Öncü Ortaokulu İstanbul Koruyucuları- Nilgün Yılmaz- Özel TED Rönesans Ortaokulu İstanbul’un Ruhu- Aysu Akdüzen- Yeşilbağ Adnan Ötügen Ortaokulu Aşk Saklı- Sıla Malik- Bülent Ecevit Ortaokulu Yüzük Mahzeni- Yiğit Zeytun- Sultan Abdülhamithan Ortaokulu Ödül töreni Bu yıl “Fantastik Şehir İstanbul” temasıyla açılan yarışmanın ödül töreni, 12 Mayıs Perşembe günü 10:00-12:00 saatleri arasında Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek.
Ödüller
• Birinciye: 1 adet iPad, Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki ve okul kütüphanesi için Kültür A.Ş. Çocuk Yayınları kitap seti.
•  İkinciye: 1 adet iPod ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki.
• Üçüncüye: 1 adet fotoğraf makinesi ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki. Dördüncüden onuncuya kadar mansiyon ödülü: Tablet PC ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki. Ayrıca yarışmada dereceye giren bütün öğrencilere madalya, okullarına plaket takdim edilecek. Bu ödüllerin yanı sıra, dereceye giren öğrenciler için, bir rehber eşliğinde İstanbul’un belli başlı tarihî mekânlarına gezi düzenlenecek. Her yarışmadan sonra olduğu gibi, 3. yarışmada dereceye giren hikâyeler de Kültür A.Ş. tarafından resimli kitap olarak yayınlanacak. “Fantastik Şehir İstanbul” Kültür A.Ş. Çocuk Yayınları, çocukları ve gençleri edebî değeri yüksek metinlerle, usta işi çizimlerle buluşturmak; çocukların yaşadıkları şehri tanımalarını, şehre karşı bir aidiyet duygusu taşıyarak şehri sahiplenmelerini ve bunu Türkçenin dil zenginliği içerisinde en güzel biçimde ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla, İstanbul temalı yarışmalar düzenliyor. Yarışmanın bu yılki konusu “Fantastik Şehir İstanbul” olarak belirlenmişti.