‘Code The Bank 2’ yarışması genç yetenekleri bekliyor 1

Intertech, üniversite öğrencilerinin ve genç profesyonellerin yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilecekleri ‘Code The Bank 2’ yarışmasını düzenliyor.
1-3 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve inovatif iş fikirleri geliştirmeye teşvik eden; bu fikirlerin yenilikçi girişimlere dönüşmesine hizmet edecek yarışmada son başvuru tarihi ise 22 Mart 2016.
Finansal yazılım geliştirme alanı başta olmak üzere pek çok sektör için bilgi teknolojileri konusunda etkin ürün ve hizmetler sağlayan Intertech, inovatif düşünce ve bu düşünce biçimini besleyen platformlar oluşturma yönünde çalışmalarını sürdürüyor. Kurum bu kapsamda “Intertech Hackathon – Code The Bank” yarışmasının ikincisini düzenliyor.
1 – 3 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenecek yarışma ile çiftçilerimizin, küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin, belediyelerimizin finans ekosistemi ile entegre edilerek, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularındaki hassasiyetlerle bütünleşik, gençlerin yaratıcılığı ve enerjisi ile katma değer yaratacak çözüm önerilerini 48 saat içinde paylaşabilecekleri bir platform sunulacak. “Mobil Çözümler” ana teması ile düzenlenecek yarışma, geleceğe hazırlanan gençleri ve profesyonelleri yeni iş fikirleri geliştirmeye teşvik ederken; bu fikirlerin yenilikçi girişimlere dönüşmesine olanak sağlıyor.
Alanında uzman isimlerin jüri olarak değerlendirme kurulunda yer alacağı yarışmada sürpriz ödüller de dereceye girecek yarışmacıları bekliyor. Hayata geçirecekleri projeler ile başarılı olan veya jüri özel ödülü alacak Silikon Vadisi’ne gitme şansı yakalayacak.
Başvuruların www.intertech.com.tr/CodeTheBank adresinden yapılacağı organizasyon kapsamında değerlendirmeye alınacak ekipler; davet edilerek yarışma süreci hakkında bilgi verilecek.