Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışmanın bu yılki teması “Lüks” 1

Lüks ile deri birleşiyor… Yaratıcı tasarımlarla hayat buluyor…
Türk deri sektörüne yenilikçi, yetenekli ve eğitimli tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen ‘Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’nda bu yıl 5. kez final gecesi ve defilesi heyecanı yaşanıyor. Bir tasarımcı ve bir deri mühendisinden oluşan 9 finalist takıma ait tasarımların yarışacağı final defilesi 21 Mayıs 2015 Perşembe akşamı saat 19.30’da Kaya İzmir Thermal & Convention’da yapılacak.
Ege İhracatçı Birlikleri’nin T.C Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Deri Tanıtım Grubu (DTG) katkılarıyla düzenlenen “Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması” 5. yılını kutluyor. Yarışma, Türk deri endüstrisinin tasarım ve üretim kalitesini simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, üretilen derilerin kullanım olanaklarını artırmak ve deri sektöründe uygulanabilir özgün fikirleri desteklemek amacıyla geleneksel olarak organize ediliyor. Her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilen yarışmanın bu yılki teması “Lüks”. Tema ile sıradanlığa ve seri üretime karşı özgürlükçü fikirlerin ortaya çıkması ve lüksü lüks yapan kavramların yeniden tasarlanması hedefleniyor.
Finale kalan ve birbirinden yaratıcı projelere imza atan tasarımcı ve deri mühendisinden oluşan 9 finalist takımın tasarımları final gecesine özel bir defilede sergilenecek. Sunuculuğunu Oylum Talu’nun üstlendiği, Irmak Atuk, Elif Ece Uzun, Ebru Öztürk ve İzmirli birçok mankenin yeni tasarımları podyumda taşıyacağı final gecesinin ardından davetliler Blue Note Orkestrası ile muhteşem bir gece geçirecek.
5. Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’nın jürisini; Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Deri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Zandar, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Deri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Tahiroğlu, Deri Tanıtım Grubu Başkanı Erdal Matraş, Türkiye Deri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ruken Mızraklı, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Suzan Erman, Derimod Yönetim Kurulu Üyesi Sedef Orman ve moda tasarımcıları Atıl Kutoğlu, Hatice Gökçe, Aslı Filinta, Süleyman Demir oluşturuyor.
Yarışmanın finalist takımları ise; Yasemen Şen-Meltem Saldır, Büşra Çiçek-Hayri Mustafa Durmush, Nigar Demirtay-Gülşah Eliçetin, Cihan Gözel-Muhammed Enes Yurtseven, Büşra Turan-Gökhan Akyaroğlu, Aslıhan Sevinçli-Mustafa Dilek, Büşra Gülaydın-Gülnihal Tümoğlu, Ayça Malçok-Yunus Emre Cavlak, Emine Karaşehin-Taner Aygül olarak sıralanıyor.
Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nda birinci olacak takım 8.000 TL, ikinci olacak takım 5.000 TL ve üçüncülüğü kazanacak takım 3.000 TL para ödülünün sahibi olacak. Ayrıca, genç tasarımcılara Ekonomi Bakanlığı’nın onaylaması halinde yurtdışında eğitim olanağı sunuluyor.

Leave a Comment