Doğadan Soğuk Bitki Meyve Çayı ‘Ambalajın Altın Yıldızı’ Seçildi

Doğadan Soğuk Bitki Meyve Çayı

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2014”ün sonuçları 5 Eylül 2014 Cuma akşamı Conrad İstanbul’da yapılan özel bir törenle açıklandı. Doğanın bütün iyiliğini tüm doğallığıyla tüketicilere sunan Doğadan, Türkiye’nin ilk ve tek demlenmiş soğuk bitki ve meyve çayı ile İçecek Kategorisi’nde “Altın” ödülün sahibi oldu. Doğadan, geçtiğimiz sene de ‘Doğadan Plus’ bitki şekerleri ile Gıda Kategorisi’nde “Gümüş”  ödüle layık görülmüştü.

22–23 Mayıs 2014 tarihinde ASD’de bir araya gelen seçici kurul üyeleri, yarışmaya katılan bütün ambalajları, üretim kalitesinden çevre duyarlılığına, tasarım özgünlüğünden koruma ve saklama yeterliliğindeki başarısına kadar birçok kriter kapsamında değerlendirdi.

Doğadan Demlenmiş Soğuk Bitki Meyve Çayı hakkında

Türkiye’de bitki ve meyve çayları kategorilerinin kurucusu Doğadan’ın 40 yıllık uzmanlığıyla evde demlenmişçesine doğal olarak hazırlanan soğuk bitki ve meyve çayları, hiçbir renklendirici ve koruyucu madde kullanmadan tüketicilerle buluşuyor. “Doğadan Soğuk Bitki ve Meyve Çayları” tamamen doğal bitki ve meyvelerden oluşan içeriğiyle soğuk içecek kavramını sağlıklı hale getiriyor. “Doğadan Soğuk Bitki ve Meyve Çayları” şimdi de 250 ml’lik özel cam şişe ambalajının yanı sıra 1 litrelik sağlıklı karton ambalajıyla raflardaki yerini aldı.