Dokuz Eylül Rotary’den kompozisyon yarışması

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Kocatepe Mehmet Lütfiye Dönmez İlkokulu’nda uzun süredir eğitimlerine evlerinde devam eden öğrenciler için ‘Atatürk’ konulu kompozisyon yarışması düzenledi. Okulda hazırlanan ödül töreninde dereciye girenlere sürpriz hediyeler takdim edildi.

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, koronavirüs salgını sebebiyle eğitimlerine evde devam eden çocuklar için ’Atatürk’ konulu kompozisyon yarışması düzenledi. 55 öğrencinin katıldığı yarışmada, öğretmenlerden oluşan jüri ekibi, birbirinden güzel kompozisyonlar arasında dereceye girenleri güçlükle belirledi. Yarışmada birinci olan Ahmet Acar’a tablet, ikinci Sinem Ceylan Duran’a boya seti, üçüncülüğü paylaşan Rabia Şengül ve Hayriye Nisa Selimoğlu’na ise kitap hediye edildi. Ayrıca katılan tüm öğrenciler Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri ‘Nutuk’ ile ödüllendirildi.

Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Betül Elmasoğlu “Atamızın aramızdan ayrılışının 82. yılına istinaden çocuklarımıza anlamlı bir hediye vermek istedik” dedi. Şartlar ne kadar zor olursa olsun eğitimin aksamadan devam etmesi gerektiğini vurgulayan Elmasoğlu “Bu zor günleri daha az hasarla atlatabilmek için geleceğimizin teminatı çocuklarımıza çok ihtiyacımız var. Her ne olursa olsun Atatürk’ün çizdiği yolda yürümeye, ilke ve inkılaplarını yeni nesillere aktarmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Okul Müdürü İbrahim Başlar da düzenlenen yarışma için Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Betül Elmasoğlu’na teşekkür etti.