Eğitim ve Gelişimin Adresi, Atabek Koleji 1

çocukların gelişimlerinde bebeklikten itibaren başlayıp ilerleyen dönemlerde şekillenerek farklılaşan bir olgudur. Çocukların anaokuluna başlamaları ile birlikte yaşıtları ile olan ilişkilerinde daha farklı bir gelişim yaşaması ve kazanımlar elde etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun akabinde gelişen ilk ve ortaokul eğitimleri ile de meslek seçimlerinde onarın yetenek ve arzularına en uygun olan seçimi yapabilmelerine imkân vermek ise okulların değerlendirmesi ve kişisel olan görüşleri ile pekişerek sağlanabiliyor. İstanbul gibi büyük şehirlere çocukların bu eğitimleri için özel olan okulların varlığı, onların gelişimlerinde önem kazandırıyor. Ebeveynlerin de çocukların eğitim ve gelişimi için en uygun olan özel okullara yönelmesi ile daha donanımlı bireyler yetişmeye başladı.

İstanbuldaki kolejler içinde adını duyuran Atabek Koleji, çocukların ana okuldan itibaren lise yaşamına kadar destekçisi olup, onarla eğitim ve kişisel gelişim aşamalarında yardımcı oluyor.

Atabek Koleji Kazanımları

İstanbul’da bulunan özel kolejler içinde yer alan Atabek Koleji çocuklara eğitim uygulamalarında akıllı sınıflar sunuyor. Eğitimin yanı sıra gelişimlerinde onların yaşamlarına renk katabilme amacı ile kolej içersinde müzik atölyesi, hayvanat bahçesi, ekolojik bahçe, laboratuar ve daha birçok alanı kullanabilme imkânı sunuyor. Ders çalışırken aynı zamanda eğlenmenin yöntemlerini sunan Kolej, çocukların sorumluluklarını severek ve isteyerek yerine getirmeleri için onarla yardımcı olacak olan materyallere ve ilgi alanlarına yönelmeyi de sağlıyor.

Aktiviteler ve özel projeler sayesinde onların gelişimlerinde iyi bireyler alabilmeleri için değer yargılarının biçimlenebilmesi ve farkındalık kazanımları için de uygulama alanları bulunuyor. Etkinlikler kapsamında yer alan içerikler ile okul yaşamları eğitimin yanında nefes alma ve değer öğrenme uygulama gelişimlerini tamamlamış oluyorlar.

Atabek Koleji çocukların yetenekleri alanında yönelimlerini gerçekleştirerek isteklerine ve yeteneklerine uygun olan iş alanına yönelmelerinde de onların yanında yer alır. Çocukların yeme içme, barınma, eğlenme, eğitim görme, sağlık, danışmanlık ve daha birçok alandan yararlanmasına imkân verirken akıllı sistem sınıflarda yirmi dört kişilik derslik alanlarına çalışma imkânı buluyorlar. Atabek Koleji hakkında detaylı bilgi almak ve kolejin sunduğu diğer olanaklarını incelemek için http://www.atabekkoleji.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Comment