Ekonomik Sarık Modelleri 1

Sarıklar çoğunlukla ipek veya pamuklu kumaştan yapılır. Doğrudan başa takılabileceği gibi fes ya da kavuğun üzerine sarılan sarık modelleri de bulunur. Müslüman toplumları ile Asya ülkelerinde sıklıkla kullanılır. Osmanlı döneminde fes ya da kavuk üzerine sarılarak kullanılırdı. Avrupa toplumları ise sarığa türban adı verir.

Sarık Nasıl Kullanılır?

Sih erkeklerinde inanışları gereği saçlarını kesmezler ve uzun saçlarını toplu göstermek adına sarık modelleri kullandılar. Zaman geçtikçe saçları uzun olmayan erkekler de taktı. Dünyanın farklı ülkelerinde farklı amaç ile kullanılır. Ülke ya da toplumun özelliklerine göre değişir. Renklerinin de anlamı bulunur. Beyaz sarık daha çok toplumsal statüyü gösterir.

Sarık Modelleri ve Sarık Kültürü

Arap yarımadasında özellikle yüzü ve başı güneşten korumak amacıyla, erkekler tarafından kullanılır. Eski Arap toplumlarında sarığı atmak ya da düşürmek hakaret olarak kabul edilirdi. Osmanlı toplumunda ise sarığı daha çok Osmanlı padişahları ve bin büyükleri taktı. Günümüzde din adamları tarafından takılır.

Sarık Modelleri ve Özellikleri

İç kısmı deri ya da kumaştan yapılır. Üzerinde küçük hava delikleri bulunur. Terleme yapmadığı için rahatlıkla yaz ve kış ayında kullanılır. Düz bordo, krem rengi, beyaz bordo renkleri bulunur. Sarık üzerine koruyucu takarak sarığınızı kullanabilirsiniz. Kaliteli kumaşlardan yapılan modellerle rahat edecek ve farklı renklerden oluşan sarıkları günün her saati takabileceksiniz.

Sarık Modelleri ve Kampanyaları

Din adamlarının yanı sıra baş ve yüz kısmını güneşten korumak amacıyla günümüzde de kullanımı yaygınlaşan sarık modellerinde zengin renk çeşidi bulunur. Koruyucu sarık kılıfını kullandığınız zaman kirlenmesini de önlersiniz. Namazını rahat kılabilir ve terleme yapmadığı için yazın da takabilirsiniz. İndirimli kampanyaları kaçırmak istemeyenlere özel avantajlı fiyatlar sizleri bekliyor.

Sarıklar ve Sarık Koruyucu Özelliği

Sarık koruyucular sarık olmayıp, sarığın kirlenmesini engelleyen bir kılıftır. Yıkayabilir ve tekrar kullanabilirsiniz. Sarığınızın ömrünü de uzatır. Dağılmış sarıkları daha derli toplu gösterir. Sarığın üzerine istediğiniz an takıp çıkarabilirsiniz. Ekonomiktir ve yıkandığı için tekrar kullanmanıza olanak tanır. Likralı olduğu için her tarz sarığa takılır.

Bilenler markası kaliteli tesettür ve hac malzemelerini en uygun fiyatları ile size sunar. Güvenli alışverişin adresinde istediğiniz ürünü alabilir ve kısa sürede istediğiniz adrese getirtebilirsiniz. Online destek hattı sayesinde iletişime geçerek de ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Beğenmediğiniz ürünü iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. Alışveriş kolaylığı açısından dilerseniz telefon numaranızı bırakabilir ve online destek hattı sizleri arar.

Leave a Comment