En favori sosyal paylaşım siteleri 1

En çok tercih edilen Sosyal Paylaşım Siteleri ve Sosyal Medya Siteleri listesi.  Facebook, Twitter gibi Sosyal medya siteleri son yıllarda çok yoğun şekilde kullanılır oldu. Sosyal medyanın kullanıcı sayısı 2 milyarı geçti. Ülkemizde akıllı cep telefonlarının kullanım oranlarının artmasıyla birlikte sosyal paylaşım sitelerine katılım oranında çok ciddi bir artış yaşandı. 40 milyondan fazla sosyal medya kullanıcı hesabı olduğu belirtiliyor.

En Favori Sosyal Paylaşım Siteleri

Trafikte araç kullanırken yol arkadaşlığı yaptığımız Radyo, icat edildikten 38 sene sonra 50 milyon kullanıcıya ulaştı. Televizyon ise 13 senede 50 milyon seyirciye ulaştı, 1993 yılında (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) CERN tarafından www eklentisiyle halkın kullanabileceği hale getirilen İnternet, 5 senede 50 milyon kullanıcıya ulaştı. Sosyal medya diğer adıyla sosyal paylaşım siteleri ise aynı kullanıma bir yıldan daha kısa sürede ulaştı. Dünyada 2 milyar’dan fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı tahmin ediliyor.

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Geçtiğimiz yıl yayınlanan rapora göre dünya çapında 2 milyar 80 milyon sosyal medya hesabı var. Bu hesapların 900 milyonu Çin ve Güney Asya ülkelerinde bulunuyor. Amerika’da 500 milyona yakın hesap bulunurken; Avrupa’daki kullanıcı sayısı 400 milyon, geriye kalan 300 milyon kullanıcı ise Asya, Afrika, Ortadoğu ve Avustralyalılar.

En Popüler Sosyal ağlar

Sosyal ağ sitelerinin sayısı gün geçtikçe artış göstersede, birçoğu rekabetin çok fazla olduğu internet dünyasında kapanıp tarihe karışıyor… Sizler için halen faaliyette bulunan ve milyonlarca kişi tarafından ilgiyle takip edilen siteleri listeledik…

Leave a Comment