Özellikle son yıllarda hızla değişen ve sürekli kendini yenileyen moda sektörüne, birbirinden zengin ve dikkat çeken tasarımlarıyla tesettür giyim markaları da destek oluyor. Hatta tesettür markalarının moda dünyasına destek olması bir tarafa, bazı akımlara yön verecek kadar güçlü ve dikkat çekici bir noktaya geldiğini dahi söylemek mümkün.

Tesettür markaları çantalardan ayakkabılara, eşarplardan tuniklere ve daha birçok ürüne kadar, yapılan tasarımlar ve kombinlerle göz dolduruyor.Elbette tesettür kendi haliyle bir moda parçası değil.

Çünkü tesettür İslâm dininin kadınlara emrettiği bir giyim tarzının adı. Sadece eşarptan ibaret olduğunu söylememiz bu yüzden mümkün değil. Eşarp ile birlikte, bu emrin gerektirdiği birtakım dikkat edilmesi gereken unsurlar da var.

Yani tesettür tepeden tırnağa, bir emrin gerektirdiği giyinme biçimidir. Fakat bu emir kadınlarımızın şık olmamasını istemez. Haliyle dini bir emri yerine getirirken, aynı zamanda şık görünmek isteyen kadınların gün geçtikçe tesettür markalarını ve tasarımları takip etme oranı artıyor.

Tesettürün Vazgeçilmez Parçaları

Eşarplar, tesettür giyimin ana unsuru. Birbirinden farklı birçok desen ve renk çeşidine sahip olan eşarp, tesettürlü bir kadın için sadece bir tamamlayıcı değil, aynı zamanda örtünme emrine uyduğu en mühim parça. Sürekli takıldığı düşünülürse, elbette tesettürlü kadınların dolaplarında birçok renk ve desenle yer alması da adeta bir zorunluluk haline geliyor.

Tesettür giyim denildiğinde eşarptan sonra akla ilk gelen muhakkak tuniklerdir. Tunikler hem dini bir emir olan örtünmenin diğer gerekliliklerini yerine getirir hem de kadınların rahat hareket etmesini sağlar. Vücut hatlarını kapatması bakımından emre uygun düşen bu kıyafet, aynı zamanda kadınların stillerini tamamlayan en önemli parçalardan…

Yine çanta da ister tesettürlü olsun ister olmasın, bir kadının en dikkat çeken aksesuarı. Bu aksesuar ile çok sade bir kombini bile şık hale getirmek mümkün. Hatta baştan ayağa siyah giyen bir kadının, şık bir çanta ve ayakkabıyla, tarzını ortaya koyduğu bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Tesettür giyimi tamamlayan daha birçok parçadan bahsetmek mümkün… Ama şu da bir gerçek ki, bunca çeşit arasında mühim olan şık ve günümüz modasına uygun olan tasarımları seçmek ve makul fiyatlarla bu ürünleri temin etmek. İşte bu yüzden Kayra kadınlar arasında hayli revaçta.

Kayra Giyim’in Birbirinden Şık Tasarımları

Kayra giyim, birbirinden şık tasarımlarıyla rakiplerine fark atıyor. Pantolonlardan bluzlara, şallardan tuniklere, eteklerden ceketlere her bir tasarımı ile şıklığını ve iddiasını ortaya koyuyor. Ayrıca Kayra Giyim büyük beden kıyafetler de tasarladığı için her beden ölçüsündeki kadının tercihini karşılamaya yetkin durumda görünüyor.