Enpara 5.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 1

Türkiye’de son yıllarda gelişen en önemli adımlardan bir tanesi olan Enpara, çeşitli duyuruları ile müşterilerinin gönlünü kazanmaya devam ediyor. En son 5.000 liralık kredi başvurusu ile gündeme gelen Enpara, Türkiye’nin bankacılık alanında son zamanlarda en fazla konuşulan markası… Yeni bir anlayış ile kısa zaman önce yola çıkan ve hemen kabullenilen bu marka, talep eden herkese 5.000’lık kredi veriyor. Hiçbir transferde ücret almayan Enpara’nın herhangi bir şubesi bulunmadığı için, müşteriler bu 5.000 lirayı nasıl alacağını merak ediyor. Enpara hesabınızda bulunan parayı dilediğiniz zaman Finansbank ATM’lerinden çekebiliyorsunuz. Peki bu hesap ile 5.000 liralık krediyi nasıl alacaksınız? Kredinin herkese verildiğini söyledik ancak kredi notu gibi bir sürpriz de yine karşımıza çıkıyor.

Kredi Notu Burada Da Önemli!

Her bankanın önceliği olan kredi notunu Enpara da dikkate alıyor. Kredi notu sorgulama işlemi sonrasında notunuzun 1300 civarında olduğunu gördüyseniz, rahatlıkla başvuru aşamasına geçebilirsiniz. Enpara’ya başvuru internet üzerinden TC kimlik numarası ile yapılır. Bankanın internet sitesi üzerinden gerekli kısma girerek formu doldurmalısınız. Doldurduğunuz form yetkililere ulaştırılır ve başvurunuz olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilir. Sonrasında bu değerlendirme sonucu banka tarafından size iletilir. Bu noktada kredi notunuz en fazla önem taşıyan konu olacaktır.

Kredi Notunuzu İyileştirmeden Başvurmayın

Kredi notu öğrenme işlemi yaptıysanız ve notunuz 1300’den düşük çıktıysa bu krediye başvurmadan önce mutlaka notunuzu iyileştirmeyi deneyin. Çünkü başvurunuz olumsuz olarak değerlendirilecektir. Enpara’nın açtığı bu kredi, dosya masrafı gibi masraflara sahip olmadığı için birçok kişinin dikkatini çekiyor. Hiçbir masraf ödemeden alınabilen bu krediyi birçok kişi almak için başvuruyor ancak bu başvurular olumsuz olarak sonuçlanıyor. Bu durumun en büyük nedeni de kolayca tahmin edebileceğiniz üzere kredi notu… Enpara her ne kadar kredi verme konusunda esnek davransa da kredi notunu her banka gibi çok fazla önemsemektedir ve kredi notu düşük olanlara kredi temin etmemektedir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce mutlaka notunuzu öğrenmeli ve önce kendiniz değerlendirmelisiniz.