Eviye Modelleri ve Lavaboların Temizliği Nasıl Sağlanır? 1

Mutfaklarda, banyolarda kullanılan eviyeler, kolay kirlenebilen bölümlerdir. Lavaboların tıkanıklıkları ya da izleri temizlenerek çıkar mı? Modern çizgiyi her zaman takip eden ve her zaman yenilikçi düşünce tarzına sahip olan Häfele ile görüşmeler yapıldı ve öncelikle onların sundu eviye modelleri incelemesi yaptık, ardından da lavabo temizliğinin nasıl yapılacağına dair detaylı bilgiler elde ettik. Bilinmesi gereken tüm her şey haberin devamında. İşte bütün detaylar…

Eviyeler ve Armatürleri

    Modern çizgiyi mutfak ya da banyolarda yaşamak, buralara da yansıtmak isteyenlerin dekorasyona verdikleri önemin aynısını eviyelere ve armatürlere de vermesi gerekmektedir. Häfele tarafından sunulan eviye modelleri ile mutfak dekorasyonu canlılığı nasıl sağlanır, nelerle taçlandırılabilir her biri için detayları öğrendik. Modern evlerde yaşayan insanlar mutfaklarına da Häfele tarafından üretilen paslanmaz çelikten, granitten ya da camdan yapılmış olan yüzeylerle modernlik kazandırıyor ve ferah bir görüntü meydana getiriyorlar. Mutfaklarınıza şıklık getirecek olan en şık eviye modelleri, klasikten en farklı tasarımlara kadar sizlere uygun renklerde sunulmaktadır.

    Elleriniz ıslanmadan haznenin içine su doldurmanızı sağlayan ya da giderlere dokunmadan haznede bulunan suyun boşaltılmasını sağlayan sifon kumandaları ile daha birçok şeyi kontrol edebilirsiniz. Evlerde mutfak düzeni kadar önemli olan sıvı sabunluk, bıçak ve rende setleri, çöp öğütücüleri gibi donanımlar ile eviyelerin kullanımın zenginleşmesini sağlayan bu tasarımlar mutfaklarda da konforlu bir ortam yaratılmasını sağlar ve rahat çalışma imkânı sunar. Bütün bunları bir de doğru, tasarıma en uygun, kullanımınıza en çok yarayacak eviye seçimi ile taçlandırmak da evlerinize modern hava katmayı sağlayacaktır.

Lavabo Temizliği Nasıl Yapılır?

Lavabolar, evlerde en çok kullanılan alanlardan birisidir ve bu sebeple de çok kolay kirlenmektedir. Lavabo çevresinde oluşan nem, kirler ve mikroplara sebep olmakta, zaman geçtikçe de daha çok yayılmaktadır. Bu estetik açıdan kötü olduğu gibi ayrıca sağlık açısından da problem olabilmektedir. Temizlik kavramı fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da insanlar üzerinde etkilidir. Ayrıca biliyoruz ki lavabolar, mutfakların ve banyo-tuvaletlerin vitrini niteliğindedir.

    Lavabo temizliği en geç 2 günde bir yapılmalıdır. Bu temizliğin rutin hale gelmesi hem kalıcı leke oluşumunu önler hem de sağlık açısından olumlu etkiler sağlar. Bu bilgi ardından temizliğin nasıl yapılacağından bahsedelim. Doğru temizlik ile lavaboların ömrünü uzatırsınız, kalıcı lekelerden kurtulursunuz, tıkanıklık oluşmasını önlersiniz ve sağlıklı bir kullanım meydana getirirsiniz. Temizliğe başlamadan önce tıkanıklık varsa onu açmalısınız. Böylece lavabonuzun gider kısmında biriken tüm kirleri ve kalıntıları temizlemiş olursunuz. Uygulama şekilleri ve temizleme süreleri de lavaboların yapım malzemesine göre değişecektir. Mermer yüzeyde farklı paslanmaz çelik yüzeyde farklı malzemeler kullanılmalıdır. Sonuç olarak mermeri eriten bir madde çelik üzerinde herhangi bir reaksiyona sebep olmayabiliyor. Temizlik yapmaya başlayacağınız yüzeyleri öncelikle sıcak su ile ıslatacak olursanız, alacağınız etkiler çok daha etkili ve fazla olacaktır.

    Eviye modellerini incelemek ve evinize, banyonuza en çok yakışan modeli bulmak için HafeleConcept web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca diğer tüm ürünlere de burada ulaşım sağlayabilirsiniz.

konya medyum