Felis Ödüllerine başvurular başladı 1

Bu yıl 12’inci kez yaratıcılığı ve etkiyi değerlendirecek Felis Ödülleri’ne başvurular başladı. Başvuruları 15 Eylül’e kadar devam eden Felis Ödülleri, yeni bölüm ve kategorileriyle bu yıl 8-9 Kasım’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.
Geçtiğimiz yıl üç binden fazla başvuru alan Felis Ödülleri, sektörün ve jürilerin geri bildirimleriyle yenilenmeye devam ediyor. 2016’da ilk kez “Dönüştüren Pazarlama Etkisi” ve “Sağlık İletişimi” bölümlerinde de sahiplerini bulan Felis Ödülleri’ne, 3 yeni bölüm eklendi. Eklenen yeni bölüm ve kategorilerle Felis bu yıl 17 bölüm ve 406 farklı kategoride başvuru alacak.
Felis Ödülleri 2017’nin öne çıkan yenilikleri şöyle:
Dönüştüren Pazarlama Etkisi
Felis’e geçen sene eklenen Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü, ilk senenin sonunda jüri üyeleri ve sektörden gelen geribildirimler doğrultusunda yeniden şekillendi. Pazarı yeniden şekillendiren, tüketicinin tutum ve davranışlarını değiştiren pazarlama stratejilerini değerlendiren Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü, ajansların değil yalnızca şirketlerin pazarlama departmanlarının başvurularına açık.
Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik
Bu yıl eklenen Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü’yle, “toplumu değiştirme, dünyada ayak izini bırakma, toplumsal fayda yaratma” değerlerine sahip yaratıcı ve etkili projeler Felis’te kendi bölümüne kavuşuyor. Bu yeni bölümde daha iyi bir dünya için yola koyulan markaların kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yapılmış yaratıcı çalışmalar ve ortaya konan sonuçlar değerlendirilecek.
Verinin Yaratıcı Kullanımı
Veriden ilhamla doğmuş yaratıcı işlerin ya da verinin yaratıcı biçimde eklemlendiği çalışmaların ödüllendirileceği Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümü, büyük verinin yaratıcı endüstrilere sağladığı somut katkıyı gözler önüne serecek. Bu bölümde fikirde ya da uygulamada verinin dokunuşuyla canlanan işlerin veriden çıkan içgörüyle çözülen problemleri, hikâyeleri ve markaların bu sayede tüketiciyle kurdukları bağ değerlendirilecek.
Entegre Kampanyalar
Çok mecralı ve birden fazla disiplinin birbirini beslediği Entegre Kampanyalar, bu yıl kendi aralarında yarışıyor. Entegre Kampanyalar Bölümünde jüri, sadece yaratıcılığı değil kampanyanın somut etkilerini de değerlendirecek.

Leave a Comment