SON DAKİKA

Grafikhaber.net

Finansbank’ın Adı ve Logosu Değişti!

Geçtiğimiz yıl Katar Dünya Bankası (QNB) bünyesine katılan Finansbank’ın adı ve logosu değişti.

Finansbank’ın Adı ve Logosu Değişti!
Bu haber 02 Kasım 2016 - 21:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl Katar Dünya Bankası (QNB) bünyesine katılan Finansbank’ın adı ve logosu değişti.

2015 yılının Aralık ayında Katarlı finans devi QNB tarafından 2.7 milyar Euro’ya satın alınan Finansbank’ın logosu ve kurumsal kimliği yenilendi. Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan şirket, faaliyetlerine artık QNB Finansbank adıyla devam edecek.

Kurumsal kimlik değişikliğini düzenlenen basın toplantısı ile duyuran Finansbank, ayrıca “QNB Finansbank olduk, gücümüze güç kattık.” sloganıyla yayınladığı yeni reklam filminde de yeni ismi ve logosunu tanıtıyor.

1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan Finansbank, 2006 yılında Yunanistan’ın en büyük bankası National Bank of Greece (NBG) tarafından satın alınmıştı. Yapılan anlaşma ile şirketin Türkiye’de bulunan Finans Leasing, Finans Yatırım, Finans Portföy Yönetimi, IBTech iştirakleri Finansbank’ın mülkiyetinde kalmıştı. 2015 yılında ise Katar Dünya Bankası, NGB’nin Finansbank’taki yüzde 99.81 payını satın alarak şirketi kendi bünyesine dahil etmişti.

Finansbank, Haziran 2016 itibariyle 630 şubesi, 12.785 çalışanı ve 3,3 milyar dolarlık sermayesi ile faaliyetlerine devam ediyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER