Ülkemizin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan ve “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip “Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması” 20. yılını, Türkiye’nin en popüler müzik platformlarından fizy ile kutluyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren ve Türkiye’nin dünya müzik piyasasındaki temsilcisi Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions tarafından düzenlenen yarışmanın 20. yılında fizy, tüm liseli gençleri sahneye davet ediyor.

Ünlü İsimlerden Çağrı

Hayallerinin peşinden koşan gençlere ünlü isimlerden çağrı gelmeye başladı. Nükhet Duru “Çalışmalarıyla her zaman fark yaratan, yakın dostum Serhat Hacıpaşalıoğlu’ nun en başarılı projelerinden birisi olan, Liseler Arası Müzik Yarışması’nı ilgi ile takip ediyor, zaman zaman da genç müzisyenlerimizin yanında olarak, kuliste onları ziyaret ediyorum. Bu yarışma müzik sever gençler için inanılmaz büyük bir fırsat. Haydi İzmirli gençler!” sözleriyle destek verdi. Keremcem ise “ 20 yıldır bu yarışmayı ilgi ile takip ediyorum, müzik piyasasına da çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Yarışmaktan korkmayın İzmirli gençler!” cümleleriyle çağrıda bulundu.

20. yılında, fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması” için 81 ildeki yaklaşık 8.000 liseye “Yarışmaya katıl” çağrısı yapıldı ve ülkemizin tüm liselerine açık olan yarışmanın heyecanı, şimdiden gençleri sardı. Okullarında kurdukları orkestralarla çalışmalara başlayan yetenekli müzisyen gençlerin hedefi, yarışmada liselerini en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak. Yarışmada, dereceye giren liseli ekipleri, cazip para ödüllerinin yanı sıra, sürpriz ödüller de bekliyor.

İzmir’i Hangi Liseler Temsil Edecek?

Elemeleri, 24-25 Mart tarihlerinde İstanbul, 31 Mart’ta Ankara ve 7 Nisan’da İzmir’de yapılacak, fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finali ise, 22 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek. Geçen yıl, yaklaşık 500 lisenin yarışmaya katıldığı ve 5.000’e yakın öğrencinin genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada İzmir’i 67 lise temsil etmiş ve Balçova Anadolu Lisesi & Özel Hatay Koleji, Özel İzmir Amerikan Koleji, İzmir Anadolu Lisesi, İzmir Büyükçiğli Özel Türk Anadolu ve Fen Lisesi İstanbul’daki büyük finalde yarışarak büyük bir başarıya imza atmışlardı. İzmir Büyükçiğli Özel Türk Anadolu ve Fen Lisesi ‘nden Berke Aydın ‘’En iyi erkek solist’’ dalında üçüncü, Özel İzmir Amerikan Koleji’nden gitarist Ege Akyıldız ‘’enstrüman’’ dalında ikinci, Balçova Anadolu Lisesi & Özel Hatay Koleji’nden Dila Bahar ‘’En iyi kız solist’’ dalında üçüncü olurken, İzmir Büyükçiğli Özel Türk Anadolu ve Fen Lisesi ‘nden Koray Biberoğlu ise ‘’Jüri Özel Ödülü’nün sahibi olmuştu. İzmir’de şimdiden illerini hangi liselerin temsil edeceğinin heyecanı ve merakı yaşanmaya başladı.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, bu yıl 20.’si düzenlenen Liselerarası Müzik yarışmasını fizy ile yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Türkiye’nin en beğenilen müzik platformu fizy’ nin, milyonlarca kullanıcısıyla fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nın bu yıl çok daha geniş kitlelere ulaşacağına eminim” dedi.

Hayallerin gerçek olabileceğini, uluslararası müzik platformunda elde ettiği başarılar ile kanıtlayan yarışmanın kurucusu Serhat Hacıpaşalıoğlu, “Ülkemizde o kadar çok yetenekli genç var ki, onları yarışmamızın sahnesinde görmekten büyük heyecan duyuyor ve bu yılki performansları izlemek için sabırsızlanıyorum” sözleriyle gençleri teşvik ediyor.

Başvuruların devam ettiği yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye http://fizy.com/lmy adresinden ulaşmak mümkün
Geçen Yıl İzmir’i Temsil Eden Liseler:
Özel Çapa Eğitim Kurumları, Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi, Konak Anadolu Lisesi, İzmir Atatürk Lisesi, Mev Koleji, Aliağa Anadolu Lisesi, Seydiköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel İzmir Amerikan Koleji, Özel Çakabey Anadolu Lisesi, Emlak Bank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Büyük Çiğli Anadolu Lisesi, Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi, Cihat Kora Anadolu Lisesi, Çınarlı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Güzelbahçe Bahçeşehir Fen Lisesi, İzmir Anadolu Lisesi, Büyük Çiğli Özel Türk Anadolu ve Fen Lisesi, Toki Karşıyaka Belediyesi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi,İzmir Urla Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi, İzmir Özel Türk Koleji, Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi, Karşıyaka Necip Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi, Namık Kemal Lisesi, Nevvar Salih İşgören Denizcilik Anadolu Lisesi, Özel Ege Aktif Temel Lisesi, Özel Bornova Uğur Anadolu Lisesi, Özel Takev Anadolu Ve Fen Lisesi, Özel Mersinli Batı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi&Özel Batı Anadolu Mesleki Ve Teknik Lisesi, Urla Hakan çeken Anadolu Lisesi, İzmir Yeni Sistemli Koleji, Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi, Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi, Alp Oğuz Anadolu Lisesi, İnönü Anadolu Lisesi, 60.Yıl Andolu Lisesi, Özel Gaziemir Kocatürk Anadolu Lisesi, Buca Anadolu Lisesi, Özel Rota Anadolu & Fen Lisesi, Özel Bahçeşehir 2 Doğa Okulları, Güzelbahçe Cengiz Topel Anadolu Lisesi, Seferihisar Necat Hepkon Anadolu Lisesi&Seferihisar Özel Çözüm Temel Lisesi, Şemikler Anadolu Lisesi, Karşıyaka Lisesi, Gaziemir Kent Koleji Anadolu Lisesi, Güzelbahçe Kent Koleji Anadolu Lisesi, Balçova Anadolu Lisesi & Özel Hatay Koleji, Şehit Erkan Özcan Anadolu Lisesi, Urla Anadolu Lisesi, Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi, Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, Şirinyer Anadolu Lisesi, Çiğli Fen Lisesi, Eşref Paşa Anadolu Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi, Özel Çiğli Özbek Anadolu Lisesi, Betontaş Anadolu Lisesi,İzmir Özel Işıkkent Anadolu Lisesi, Buca İnci Özer Tırnaklı Fen Lisesi, Özel İzmir Akder Anadolu Lisesi, Buca Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi, Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi, Melahat Akoy Sosyal Bilimler Lisesi, Maltepe Askeri Lisesi, Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi, Kipa 10. Yıl Anadolu Lisesi, Oluşum Anadolu Lisesi.