Gadan Alam Gaynanam adlı oyun seyirciyle buluştu 5

Malatya Sabancı Kültür Merkezinde iki seans halinde oynan oyunda, genç yeteneklerin gösterdikleri performans izleyicilerin beğenisini kazandı.

Kurulduğu günden bu yana adından sıkça söz ettiren MSSM oyuncuları yine muhteşem bir gösteriye imza atmayı başardılar. Malatya’nın yöresel kıyafetleri eşliğinde mahalli bir ağızla sahnelenen oyunda klasik gelin kaynana atışmaları mizahi bir dil ve üslupla işlenirken mahalli atasözleri ve deyimlerimiz oyunda genişçe yer buluyor.

Ömer Konakçı’ya ait oyunun düzenlemesini ve yönetmenliğini MSSM oyuncularından Sema Küllü yaparken İremAlhan, Cem Çakır, Defne Çoban, Emre Çetin, Samet Güler, Nihal Yakar, Faruk Güler ve İnönü Üniversitesi öğrencisi Ugandalı siyahi Muhammet,rolleri paylaştılar.

Oyun sonrası duygu ve düşüncelerini paylaşan Yönetmen Sema Küllü, “Ülkemizin zor günlerden geçtiği şu günlerde istedik ki gülelim eğlenelim. Ülkece çok üzgün günler yaşıyoruz. Malatya Sahne Sanatları Merkezi olarak polisimiz ve askerimizin yanındayız. Onlara minnettarız.” İfadelerini kullandı.

Küllü, “Oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum. Bugün gerçekten çok iyi bir performans sergilediler. Tabi oyuncularımızın yanında bizi hiç yalnız bırakmayan bugünde salonu dolduran siz seyircilerimize sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

Leave a Comment